W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawozdanie KRRiT z działalności w 2020 roku

01.06.2021

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała Marszałkom Sejmu i Senatu RP, Prezydentowi RP oraz Prezesowi Rady Ministrów dokumenty sprawozdawcze z działalności w 2020 roku.

Komunikat KRRiT, w tle kółka ze znaku geograficznego KRRiT

KRRiT, wypełniając określony w  art. 12 ust.1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji, obowiązek przedstawienia do końca maja dokumentacji sprawozdawczej, przekazała 31 maja 2021 r. Marszałkom Sejmu i Senatu RP, Prezydentowi RP, a także Prezesowi Rady Ministrów „Sprawozdanie z działalności KRRiT w 2020 roku” oraz „Informację o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2020 roku”.

Sprawozdanie zawiera informacje o sposobie wykonywania  ustawowych zadań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2020 roku m.in. dotyczących prowadzenia postępowań koncesyjnych, sprawowania kontroli działalności nadawców, podziału opłat abonamentowych, organizowania współpracy międzynarodowej, wydawania rozporządzeń, jako wykonawczych aktów prawnych stosownie do posiadanych upoważnień.

W Informacji o podstawowych problemach radiofonii i telewizji znajduje się szersza analiza wybranych, najważniejszych  zjawisk i procesów zachodzących na rynku mediów audiowizualnych.

Oba dokumenty zawierają również informację dotyczącą wpływu pandemii COVID-19 na rynek medialny.

Materiały

Sprawozdanie KRRiT z działalności w 2020 r.
Sprawozdanie​_za​_2020.pdf 12.53MB
Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2020 r.
Informacja​_KRRiT​_2020.pdf 4.82MB