W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO

04.08.2021

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO (SOCNGO) to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Dyskursu i Dialogu oraz Stowarzyszenia Demagog przeznaczone dla organizacji pozarządowych o charakterze pomocowym.

Nastolatka pisząca na komputerze

Celem projektu jest wyposażenie przedstawicieli organizacji pozarządowych w wiedzę i umiejętności w zakresie edukacji medialnej, krytycznego myślenia, weryfikowania źródeł informacji, bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni internetowej i kompetencji cyfrowych. Inicjatywa finansowana jest ze środków Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy  Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO planuje 4 edycje warsztatów. Będą je prowadzić eksperci w  szkolący organizacje pozarządowe i pomagający w zdobyciu praktycznych umiejętności w zakresie przeciwdziałania dezinformacji, propagandzie, manipulacjom i próbom wyłudzania danych.

Projekt ma pomóc uczestnikom w  wypracowaniu  kompetencji w zakresie konstruowania przekazów informacyjnych, skutecznych działań PR w sieci, tworzenia treści przyciągających uwagę odbiorców i jednocześnie zgodnych z prawem autorskim.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla zakwalifikowanych uczestników.

Pierwsza z czterech edycji zakończyła się w lipcu 2021 r. Rekrutacja do II edycji (dla organizacji o charakterze pomocowym) rozpocznie się w IV kwartale 2021 r.

{"register":{"columns":[]}}