W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne w sprawie projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu Tarnowskim, Gmina Żabno, Powiat Tarnowski

09.06.2021

Konsultacje społeczne w sprawie projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu Tarnowskim, Gmina Żabno, Powiat Tarnowski

W dniu 8 czerwca 2021 roku w Centrum Kulturalno – Oświatowo-Sportowym KOS w Łęgu Tarnowskim odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli OSP z terenu powiatu tarnowskiego w ramach konsultacji społecznych projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej.

W spotkaniu udział wzięli:

- bryg. Piotr Słowiak – Z-ca Małopolskiego Komendant Wojewódzki PSP,

- Roman Łucarz – Starosta Powiatu Tarnowskiego,

- st. bryg. Piotr Szpunar – Komendant Miejski PSP w Tarnowie,

- Marta Herduś – Burmistrz Miasta i Gminy Żabno,

- Bogusław Kania -  Pełnomocnik Wicewojewody Małopolskiego  Ryszarda Pagacza,

- dh Kazimierz Sady – Prezes ZOP Związku OSP RP w Tarnowie,

- przedstawiciele Zarządów Gminnych ZOSP RP z terenu powiatu tarnowskiego,

- oficerowie KM PSP w Tarnowie.

W czasie spotkania bryg. Piotr Słowiak, omówił najważniejsze założenia budowy nowego systemu bezpieczeństwa w kraju. Podkreślił, że ustawa o OSP jest jednym z kluczowych elementów prowadzonych prac w związku z tym, że stała się ona przedmiotem konsultacji na terenie całego kraju. Spotkanie odbyło się w bardzo rzeczowej i przyjaznej atmosferze, przedstawiciele ZOG ZOSP RP którzy uczestniczyli w spotkaniu zgłosili własne uwagi i spostrzeżenia do projektu ustawy. Wszystkie wnioski zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz będą poddawane analizie i rozważeniu w celu ich dalszego wykorzystania i ewentualnego wprowadzenia do projektu ustawy.

 

 

Opracowanie: Oficer prasowy KM PSP Tarnów

Zdjęcia: dh Dawid Starzec OSP KSRG Łęg Tarnowski

Zdjęcia (1)