W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie weekendowej akcji szczepień od Giewontu po Pustynię Błędowską z udziałem małopolskich strażaków

13.06.2021

Weekendowa akcja "Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” zorganizowana przez wojewodę małopolskiego dobiegła końca. W ciągu dwóch dni łącznie 2 673 osoby zostały zaszczepione preparatami Johnson & Johnson przeciwko COVID-19.

Podsumowanie weekendowej akcji szczepień od Giewontu po Pustynię Błędowską
z udziałem małopolskich strażaków

Akcja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie Małopolan oraz przejezdnych turystów. Pierwszego dnia, w sobotę 12 czerwca br., na Pustyni Błędowskiej zaszczepiło się 395 osób, natomiast na Krupówkach w Zakopanem – 370, na deptaku w Krynicy-Zdroju – 250, a w Szczawnicy – 280. Łącznie 12 czerwca podano 1295 dawek preparatu Johnson&Johnson.

W niedzielę 13 czerwca pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych punkty pracowały bardzo prężnie, szczepiąc łącznie 1378 osób (Pustynia Błędowska – 405, Zakopane - 398, Krynica-Zdrój – 325, Szczawnica – 250).

Pierwszego dnia akcji małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek  odwiedził mobilny punkt szczepień zlokalizowany na Pustyni Błędowskiej w miejscowości Klucze.

Państwowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna od początku pandemii wspiera wszelkie działania związane z walką z COVID-19, a także Narodowy Program Szczepień, który jest obecnie priorytetowy. Jako służba mundurowa chcemy pomagać i jesteśmy w stanie stworzyć terenowe, mobilne punkty szczepień co zostało przez Nas zrealizowane np. na Pustyni Błędowskiej. Sprzęt, który obecnie posiadamy na wyposażeniu nie tylko służy gaszeniu pożarów. W swoich zasobach mamy całą bazę logistyczną, która w ten weekend została wykorzystana. Rozstawiliśmy namioty, które zostały użyte jako mobilne bazy punktów szczepień.  Ponadto stale promujemy naszą formacje mundurową poprzez pokazanie obywatelom różnego rodzaju specjalizacji, które występują w Państwowej Straży Pożarnej  tj: działania na wysokości, specjalistkę pracy nurków, grup poszukiwawczo-ratowniczych z psami, specjalizację chemiczną oraz techniczną  - podkreśla małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek. 

Podkreślając bardzo dobrą współpracę z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim Wojewoda Łukasz Kmita podziękował strażakom:

- Dziękuję wszystkim służbom, które zabezpieczały weekendową akcję szczepień. Tylko dzisiaj obecnych było 43 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, 92 strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, 54 policjantów i 24 żołnierzy WOT. Dziękuję wszystkim służbom, inspekcjom, strażom oraz pozostałym naszym partnerom, którzy przyłączyli się do akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Dziękuję podmiotom medycznym, które wykonywały szczepienia. Dziękuję samorządom, które w trosce o swoich Mieszkańców organizują działania zmierzające do zaszczepienia jak największej liczny osób, przyłączając się również do takich akcji jak ta weekendowa. Jak w każdym przypadku, to właśnie współdziałanie w imię wspólnego celu, daje poczucie największej satysfakcji i najlepszy rezultat. Bo razem jesteśmy silniejsi, razem możemy więcej – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będziemy mogli uczestniczyć w podobnym przedsięwzięciu.

 

Opracowanie:  Katarzyna Szerment - Wydział Organizacji i Nadzoru KW PSP w Krakowie

                          asp. Hubert Ciepły - Wydział Operacyjny KW PSP w Krakowie

na podstawie informacji MUW w Krakowie

Zdjęcia: Archiwum PSP

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}