W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie w formie wideoprezentacji dla Ratowników Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych

11.03.2021

Pomimo oczywistych trudności, kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i wielu całkiem nowych wyzwań, pracownicy Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, zgodnie z przyjętymi założeniami i we współpracy z Wydziałem Zamówień Publicznych tut. komendy, opracowali i zrealizowali szkolenie w formie wideoprezentacji dla Ratowników Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodach: chersońskim, odeskim, iwanofrankiwskim i mieście Kijów.

W studio filmowym z lewej strony przy mównicy stoi mężczyzna. Na przeciwko jeden mężczyzna z prawej strony obsługuje oświetlenie drugi mężczyzna z lewej strony obsługuje kamerę oraz robi zdjęcia.

Niniejsze szkolenie jest próbą przygotowania słuchacza do bezpiecznego i skutecznego prowadzenia działań ratowniczych, gaśniczych i ratowniczo-gaśniczych podczas zdarzeń z pojazdami wyposażonymi w alternatywne źródła zasilania.

Szkolenie przygotowano zgodnie z projektem: „Zwiększenie skuteczności reagowania ukraińskich służb ratowniczych na sytuacje kryzysowe - etap III”. To kontynuacja wielu poprzednich działań  kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, podejmowanych w związku z obustronnymi korzyściami płynącymi ze współpracy z kolegami ratownikami z Ukrainy. Od kilku lat pojazdów hybrydowych, elektrycznych, zasilanych CNG, LNG czy wreszcie ogniwami paliwowymi stale przybywa. Konieczne jest więc podejmowanie wszelkich działań zmierzających do jak najlepszego przygotowania strażaków - ratowników do bezpiecznego i skutecznego prowadzenia działań ratowniczych, gaśniczych i ratowniczo - gaśniczych podczas zdarzeń z ich udziałem. Napędy alternatywne zasilają już nie tylko samochody osobowe, ale również motocykle, samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, pojazdy szynowe i wiele innych. Prędzej czy później, każdy z uczestników powyższego szkolenia będzie zmuszony do podjęcia odpowiednich działań w zdarzeniu z udziałem takiego lub takich pojazdów. Ważne jest to, aby był odpowiednio przygotowany, znał ich budowę, miał świadomość zagrożeń oraz wiedział gdzie znaleźć niezbędne informacje i wiedzę na temat identyfikacji i dezaktywacji wszystkich systemów zabudowanych w tych pojazdach.

Dynamiczne zmiany i ciągły rozwój nowych technologii zmuszają nas wszystkich do ciągłego samokształcenia i dalszych szkoleń. Mamy nadzieję, że to opracowanie pozwoli zainteresowanym na poszerzenie ich wiedzy i osiągnięcie zamierzonego celu, zachowując jednocześnie wszelkie zasady reżimu sanitarnego w trudnym czasie walki z koronawirusem SARS-CoV-2.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu Polskiej Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Проект співфінансований у рамках програми польського співробітництва у галузі розвитку Міністерства закордонних справ РП.

Opracowanie: asp. mgr inż. Grzegorz MAZUR, OSz KW PSP w Krakowie

Zdjęcia: Archiwum KW PSP w Krakowie

Wideo

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}