W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W związku z dużą liczbą pożarów strażacy apelują o ostrożność

25.01.2021

W minionym roku strażacy w Małopolsce wzywani byli do 9811 pożarów, w których zginęły 43 osoby oraz 218 osób zostało rannych. W tym roku do pożarów strażacy wyjeżdżali już ponad 300 razy. Zginęły w nich 2 osoby a kilkanaście zostało rannych.

Drewniany dom w całości objęty ogniem . Wokół dużo śniegu. Języki ognia wydostają się przez okna

14-letnia dziewczynka zginęła, a trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze drewnianego domu jednorodzinnego, który wybuchł 17 stycznia 2021 r. w Szymbarku w powiecie gorlickim.

Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób,

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych.

Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla. 
Ponadto strażacy przypominają o obowiązku właściwego utrzymania stanu technicznego czujek dymu i tlenku węgla (m.in. wymianę baterii).

Materiały TVP3 Kraków
14-latka zginęła w pożarze drewnianego domu
Coraz więcej pożarów
 

Opracowanie: mł. bryg. Sebastian Woźniak - rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: Archiwum KW PSP Kraków.
 

Zdjęcia (2)