W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XVII Samochodowa i XI Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza

07.06.2021

6 czerwca 2021 r. odbyła się XVII Samochodowa i XI Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza oraz odprawiona została Msza Św. z okazji Dnia Strażaka w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu.

XVII Samochodowa i XI Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza

Strażacka pielgrzymka samochodowo-motocyklowa na trasie Zakopane- Ludźmierz to już czerwcowa tradycja.

Strażacy o godz. 12:30 wyjechali z Krzeptówek, aby dojechać do Ludźmierza, gdzie odbywały się kolejne uroczystości. Trasa wiodła szlakiem, który  23 lata temu podczas swojej wizyty na Podhalu pokonał Ojciec Święty Jan Paweł II. Tak, jak wtedy witano papieża, tak i dziś na całym Szlaku Papieskim pielgrzymów pozdrawiało wielu mieszkańców, którzy już przyzwyczaili się do corocznych pielgrzymek strażackich 

W uroczystości udział wzięli m.in.: małopolski komendant wojewódzki PSP – st. bryg. Piotr Filipek, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Edward Siarka,  małopolski kapelan strażaków - ks. bryg. Władysław Kulig, komendant powiatowy PSP w Zakopanem – st. bryg. Grzegorz Worwa oraz komendant powiatowy PSP w Nowym Targu –  bryg. Mariusz Łaciak, Prezes ZOP ZORP RP w Nowym Targu– dh Jan Kukowicz, Marian Gacek- wiceprezes ZOP ZOSP RP w powiecie Tatrzańskim.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Zakopane

Zdjęcia (5)