W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bieg Strażacki o Puchar Dolnośląskiego KW PSP we Wrocławiu.

12.09.2021

Trasa biegu

 


Informujemy, że 12 września 2021r. w Twardogórze odbędzie się II BIEG STRAŻACKI O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ WE WROCŁAWIU, przeprowadzany w ramach XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze.  Start biegu o godzinie 12.10 - start i meta zlokalizowana obok Ratusza w Twardogórze.


Głównym celem organizowanego biegu jest: Popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, podnoszenie sprawności fizycznej funkcjonariuszy PSP oraz druhów OSP, promocja Miasta i Gminy Twardogóra, a także popularyzacja Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.


Dla najlepszych biegaczy grupy męskiej i żeńskiej w kategorii strażaków przewidziano puchary Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Komendant Powiatowy przygotował również puchar dla najlepszego strażaka i strażaczki powiatu oleśnickiego. Oczywiście strażacy biorą również udział w klasyfikacjach ogólnych biegu.


W ramach działań promocyjnych przez cały czas trwania biegów będziemy mieć przygotowane dla chętnych namioty tematyczne; pierwszy, w którym będzie można pozyskać informacje dotyczące zasad naboru do PSP oraz specyfiki służby w PSP, drugi namiot będzie detykowany dla dzieci i młodzieży - będziemy w nim wyświetlać filmy edukacyjne oraz rozmawiać z młodzieżą na tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dodatkową atrkacją dla dzieci będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na pożarniczym torze przeszkód. Ponadto będzie miał miejsce pokaz sprzętu pożarniczego, zarówno PSP, jak i OSP.

W ramach prewencji społecznej będzie również możliwość uzyskania informacji z zakresu spraw kontrolno-rozpoznawczych.  Ochotnicza Straż Pożarna w Twardogórze przygotuje mobilny punkt szczepień (jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson) oraz punkt informacyjny, jak zostać strażakiem - ochotnikiem.  


Przypominamy, że zgodnie z regulaminem w biegu strażackim mogą uczestniczyć wszystkie osoby zatrudnione/pełniące służbę w jednostkach organizacyjnych PSP (strażacy, pracownicy cywilni, studenci), a także członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych (po okazaniu legitymacji PSP lub legitymacji członkowskiej z potwierdzoną opłaconą składką na rzecz jednostki). Weryfikacja "strażaków" będzie się odbywać przed biegiem obok sekretariatu zawodów w oznakowanym namiocie (bez weryfikacji, zawodnik nie będzie sklasyfikowany w Biegu Strażackim).
Dla wszystkich strażaków startujących w biegu przewidziano parking zlokalizowany na placu wewnętrznym remizy OSP w Twardogórze, przy ul. Ogrodowej 3.


Organizatorami biegu są:
Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra, Rada Miejska w Twardogórze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy „Echo”.
Wszystkich uczestników obowiązuje regulamin ogólny biegu (w załączeniu).
 
Serdecznie zapraszam
Komendant Powiatowy PSP
w Oleśnicy
st. bryg. mgr inż. Andrzej Fischer


Materiały
REGULAMIN XXVII MIĘDZYNARODOWEGO BIEGU ULICZNEGO Twardogóra
REGULAMIN_XXVII_MIĘDZYNARODOWEGO_BIEGU_ULICZNEGO_Twardogóra.pdf 1.60MB Regulamin Biegu Strażackiego Twardogóra 2021
Regulamin_Biegu_Strażackiego_Twardogóra_2021.pdf 0.18MB

 

Zdjęcia (1)