Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP ogłasza nabór w ramach przeniesienia służbowego funkcjonariusza do służby na Samodzielnym Stanowisku Pracy ds. Kontaktu z Mediami

28.03.2023

Logo Państwowej Straży Pożarnej. Pod logiem informacja o naborze do służby.

Informacje ogólne:

Miejsce pełnienia służby:

  • Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

System pełnienia służby:

  • codzienny

Wykształcenie, uprawnienia, wyszkolenie:

  • wykształcenie wyższe (z tytułem magistra, magistra inżyniera lub równorzędnym), kwalifikacje zawodowe wymagane do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej.

Docelowe stanowisko służbowe:

  • Rzecznik prasowy

Zadania:

  1.  Organizowanie i prowadzenie współpracy z mediami, konferencji prasowych, obsługi prasowej i informacyjnej komendy wojewódzkiej,
  2.  Organizowanie i koordynowanie działalności informacyjnej w zakresie upowszechniania wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej,
  3.  Koordynowanie działalności prasowo-informacyjnej na obszarze województwa,
  4.  Reagowanie na wnioski i krytykę w środkach masowego przekazu,
  5.  Współpraca z rzecznikami urzędów administracji publicznej, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń,
  6.  Koordynowanie i organizowanie szkoleń z zakresu współpracy ze środkami masowego przekazu dla oficerów prasowych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej województwa dolnośląskiego,
  7.  Obsługa medialna zdarzeń,
  8.  Inicjowanie i koordynowanie działań z zakresu public relations,
  9.  Prowadzenie mediów społecznościowych,
  10.  Nadzór nad stroną internetową komendy wojewódzkiej,
  11.  Przygotowywanie komunikatów i informacji prasowych,
  12.  Przygotowywanie pism okolicznościowych,
  13.  Realizowanie zadań z zakresu prewencji społecznej Państwowej Straży Pożarnej.

Wymagania:

  1. Dyspozycyjność,
  2. Umiejętność: współpracy, argumentowania, analitycznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych,
  3. Chęć podnoszenia kwalifikacji,
  4. Znajomość aktów prawnych: ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o dostępie do informacji publicznej, prawo prasowe, o prawie autorskim i prawach pokrewnych,
  5. Zorientowanie na osiąganie celów, samodzielność i inicjatywa.

Rozpoczęcie pracy:

  • 01.05.2023 r. lub zgodnie z ustaleniami

Sposób aplikacji:

(imię (imiona) i nazwisko; data urodzenia; dane kontaktowe; wykształcenie; kwalifikacje zawodowe; wyszkolenie).

Pozostałe informacje:

  • dodatkowych informacji udziela st. kpt. Przemysław Wróbel – naczelnik Wydziału Kadr KW PSP
    we Wrocławiu; tel.: 71 368 21 81

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2, ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE RODO, informujemy, że:

  1. Administratorem przetwarzającym Pani/Pana dane osobowe jest: Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej (50-552 Wrocław, ul. Borowska 138, tel. 7136821 00, e-mail: kw@kw.wroc.pl).
  2. W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych – Ewa Mikołajewska (50-552 Wrocław, ul. Borowska 138, tel. 71 368 22 13, e-mail: iod@kwpsp.wroc.pl).
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu: prowadzenie procesu przenoszenia do służby w PSP strażaka w ramach przeniesienia służbowego.
  4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Administratorowi w związku z możliwością wyrażenia zgody przez strażaka na przeniesienie służbowe do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej PSP, na podstawie art. 37c ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (art. 6 ust. 1 lit. e RODO), natomiast inne dane będą przetwarzane na podstawie zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może być odwołana w każdym czasie.
  5. Podanie danych osobowych: imię (imiona) i nazwisko; data urodzenia; dane kontaktowe; wykształcenie; wyszkolenie i kwalifikacje jest dobrowolne, ale konieczne dla realizacji celu, o którym mowa w pkt. 3. Podanie innych danych, zostanie potraktowane jako zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Wyrażanie zgody w tym przypadku jest dobrowolne, a zgodę tak wyrażoną można odwołać w dowolnym zakresie.
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom, ani nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
  7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące od dnia zamknięcia procesu o którym mowa w pkt. 3
  8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody wyrażonej przed jej cofnięciem.
  9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (00-193 Warszawa, ul. Stawki 2, tel. 22 531 03 00, fax. 22 531 03 01, e-mail: kancelaria@uodo.gov.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
  10. Przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych nie będzie podlegało zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO.

Prosimy o umieszczenie w CV klauzuli zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w procesie: przenoszenie do służby w PSP strażaka w ramach przeniesienia służbowego. Możecie Państwo w tym zakresie skorzystać z poniższej klauzuli:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonym przez mnie CV przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, ul. Borowska 138, Wrocław, w celu realizacji procesu przenoszenia do służby w PSP strażaka w ramach przeniesienia służbowego.”