W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Misja Grecja 2021

20.12.2021

Polski oboz w Grecji

„Dzięki uprzejmości TVN24 GO powracamy z tematem misji naszych funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Grecji.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą, przesłaną poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre), 7 sierpnia 2021 r. dwa moduły GFFFV Poland - wrocławski oraz poznański - wyruszyły z pomocą do Grecji. Przesłane zapotrzebowanie na pomoc spowodowane było dramatyczną sytuacją pożarową, która wywołana była długotrwałym brakiem opadów deszczu.

23 sierpnia 2021 r. nastąpiła podmiana pierwszej tury funkcjonariuszy działających w Grecji. Druga tura funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej wróciła cała i zdrowa do Polski 1 września 2021 r., kończąc misję GFFFV Poland w Grecji.

Łącznie w działaniach na terenie Grecji brało udział 286 polskich strażaków, 46 pojazdów (samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy , autobusy i przyczepy).

Prezentujemy skrót materiału filmowego opublikowanego na TVN24GO wraz z oryginalnym linkiem do pełnego materiału o misji polskich strażaków w Grecji.

Skrót materiału przygotowany przez TVNGO24 specjalnie dla Państwowej Straży Pożarnej:

http://archiwum.straz.wroclaw.pl/downloads/Makowski_Strazacy_Grecja.mp4

Link TVNGO24 do pełnego materiału filmowego  (TVNGO24 pobiera opłatę za dostęp do pełnego materiału):

https://tvn24.pl/go/programy,7/tylko-w-tvn24-go-odcinki,283316/odcinek-1666,S00E1666,586280

 

 

 

 

Tekst: st. str. Magdalena Cwynar KW PSP we Wrocławiu”

Wideo

{"register":{"columns":[]}}