W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Na początku strażackiej drogi

13.09.2021

Strażacy na zbiorce

 
W dniu 13 września 2021 r. rozpoczęło się drugie w tym roku szkolenie podstawowe w zawodzie strażak dla funkcjonariuszy PSP w służbie przygotowawczej, organizowane przez Centralną Szkołę PSP w Częstochowie z wykorzystaniem kadry i bazy dydaktycznej Ośrodka Szkolenia KW PSP we Wrocławiu. Uczestniczy w nim 21 strażaków z jednostek organizacyjnych woj. dolnośląskiego.   


Szkolenie rozpocznie się od zajęć teoretycznych bloku podstawowego, prowadzonych w formie zdalnej przy użyciu platformy e-learningowej  oraz platformy do wideokonferencji. W dniu 4 października 2021 r. w bazie szkoleniowej w Miliczu nastąpi skoszarowanie słuchaczy w celu realizacji zajęć praktycznych bloku podstawowego.


Pierwsza część szkolenia (blok podstawowy) zakończy się egzaminami, uprawniającymi do kontynuacji nauki w bloku zasadniczym, a także pełnienia służby w jednostkach ratowniczo – gaśniczych w ramach praktycznej nauki zawodu. Szkolenie zostanie zakończone egzaminami końcowymi i uzyskaniem przez słuchaczy kwalifikacji w zawodzie strażak.
Zakończenie szkolenia planowane jest na dzień 20 grudnia 2021 r.

Tekst bryg Barbara Chojnacka. For. Lech Lewandowski

 

Zdjęcia (4)