W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe wymiary zagrożeń

19.11.2021

Drogowskaz


               

    W Czeszowie, pow. trzebnicki, odbyła się w dniach 18 – 19 listopada 2021 r. konferencja poświęcona przeciwdziałaniu współczesnym zagrożeniom bezpieczeństwa mieszkańców województwa dolnośląskiego. W obradach, którym współprzewodniczyli marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński i komendant wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, wzięli udział zarówno naukowcy jak i eksperci z różnych dziedzin.


    Jednym z wiodących tematów było cyberbezpieczeństwo, w odniesieniu do systemu bankowego. Jak wiadomo jednak problematyka ta dotyczy wielu wrażliwych dziedzin funkcjonowania państwa. Dla przykładu cyberbezpieczeństwo staje się integralną częścią systemu obrony narodowej. Z kolei o nowych możliwościach, ale też jednocześnie zagrożeniach mówiono  w kontekście rozwoju internetu. Wreszcie tematem powiązanym z szeroko rozumianym bezpieczeństwem jest budowanie i upowszechnianie fałszywych poglądów i przekonań, stanowiących we współczesnym świecie istotny element kształtowania pożądanych postaw całych grup ludności.


    W ramach konferencji podjęte zostały także kwestie bezpieczeństwa pożarowego. Komendant Kamiński przedstawił tę problematykę nie tylko w ujęciu wewnętrznym, ale także transgranicznym, w oparciu o doświadczenia dolnośląskich strażaków zdobyte podczas misji greckiej. Omówiono ponadto funkcjonowanie Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej i jego znaczenie w procesie wychowywania i uwrażliwiania młodych ludzi na wszelkie zagrożenia związane z pożarami. W ramach konferencji odbył się także pokaz zgrywający służby KW PSP  i PSP we Wrocławiu.


Tekst Lech Lewandowski

 

{"register":{"columns":[]}}