W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poważne ranny przez konar drzewa

03.05.2021

na zjęciu samochód strażacki i karetka

           
Około godziny 13:50 służba dyżurna Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi odebrała informację o wypadku przy górze Świątek w Twardocicach. Jak się okazało grupa młodych osób chciała zrobić ognisko. Niestety, nagle stojące obok drzewo wywróciło się i runęło na pobliską wiatę. Na skutek upadku, na jednego z chłopców spadł konar drzewa uderzając go w głowę. Chłopiec stracił przytomność.


Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się strażacy JRG Złotoryja, OSP Twardocice oraz OSP Prusice, a także patrol policji. Obrażenia głowy 15 - latka były na tyle poważne, że poszkodowany chłopiec musiał być zaintubowany przez ratowników. Zdecydowano też wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.


Poszkodowanego chłopaka przetransportowano karetką pogotowia na stadion miejski w Złotoryi. Tu wylądował śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala we Wrocławiu.


Tekst: Lech Lewandowski. Fot.  Złotoryja 112.