Sukces dolnośląskich sportowców

01.10.2021

Zespół Dolnego Śląska

W Żarach (woj. lubuskie) rozegrano XXVI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w futsalu.  W zawodach, które przeprowadzono w dniach 29.09 – 01.10.2021 r. wzięli udział reprezentanci 16 województw oraz zespół Centralnej Szkoły PSP Częstochowa.

Duży sukces w tegorocznej edycji mistrzostw odnieśli reprezentanci województwa dolnośląskiego. Nasza ekipa zdobyła mistrzostwo Polski pokonując w finale zespół województwa zachodnio-pomorskiego wynikiem 3:0. Bramki na wagę tytułu mistrza Polski zdobyli: Mateusz Jaros, Mateusz Alwin oraz Paweł Wyżga.

Sukces dolnośląskich strażaków smakował podwójnie, ponieważ w drodze do tytułu nasi reprezentanci pokonali pierwszą trójkę poprzednich rozgrywek, które odbyły się w 2019 r. w Spale. Wówczas triumfowały reprezentacje województw łódzkiego, podlaskiego i śląskiego. Należy też zwrócić uwagę, że Dolnoślązacy tegorocznym triumfem w turnieju przełamali trwającą nieprzerwanie od trzech lat dominację województwa łódzkiego.

Oprócz złotych medali nasi strażacy zdobyli też cenne indywidualne tytuły. Najlepszym bramkarzem mistrzostw został Maciej Foltyn, a królem strzelców - Mateusz Jaros. Natomiast według organizatorów najlepszym zawodnikiem województwa dolnośląskiego został Paweł Wyżga.