W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

"ZABYTEK-21"- warsztaty z zakresu ochrony dóbr kulturalnych

06.10.2021

Strażacy na zaporze

W dniu 6 października 2021 r. w województwie dolnośląskim w rejonie zapory wodnej na Bystrzycy w Zagórzu Śląskim (tzw. Zapora w Lubachowie) odbywa się część praktyczna warsztatów z zakresu ochrony dóbr kulturalnych w sytuacjach kryzysowych pod kryptonimem ZABYTEK-21.

Ćwiczenia praktyczne realizowane są w ramach cyklu warsztatów na temat: „Ćwiczenia z zakresu ochrony dóbr kultury w sytuacjach kryzysowych”. Organizatorem warsztatów jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

W części praktycznej z ramienia Państwowej Straży Pożarnej udział bierze Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „ŚWIDNICA” oraz grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Realizacja warsztatów, a szczególnie części praktycznej, pozwoli na wypracowanie rekomendacji optymalnych wariantów skutecznej ochrony dóbr kultury w sytuacjach kryzysowych na terenie województwa dolnośląskiego, właściwego przygotowania osób oraz odpowiednich służb do realizacji zadań oraz skoordynowania działań zmierzających do budowy efektywnej i skutecznej ochrony dóbr kulturalnych w sytuacjach kryzysowych.

 

Tekst: st. str. Magdalena Cwynar KW PSP we Wrocławiu w oparciu o materiały MON
Foto: bryg. Aleksander Kucharczyk KW PSP we Wrocławiu

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}