Powrót

Aktualności

  • 04.07.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) otworzył nabór wniosków w programie na współfinansowanie badań terenowych i opracowanie dokumentacji inwestycyjnej dla wielkoobszarowych terenów zdegradowanych. Budżet naboru ze środków NFOŚiGW wynosi 30 mln zł.
  • 20.05.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zawarł kolejne dwie umowy z jednostkami samorządu terytorialnego w ramach programu priorytetowego Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Na wsparcie zielonej transformacji na konta Powiatu Hrubieszowskiego i Wąbrzeskiego trafi prawie 20 mln zł, a zrealizowane dzięki tym środkom inwestycje mogą przynieść placówkom spore oszczędności w ogrzewaniu.
  • 16.05.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 26 maja otworzy nabór wniosków w programie Instrument wsparcia dla gospodarki niskoemisyjnej. Dofinansowanie w formie inwestycji kapitałowych mogą uzyskać projekty przemysłowe z sektora czystej mobilności oraz energetyki. Budżet naboru ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) wynosi 4,78 mld zł.
  • 14.03.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) prowadzi nabór wniosków na budowę i modernizację sieci energetycznych na terenach wiejskich. Dzięki inwestycjom możliwe będzie przyłączenie nowych źródeł OZE. Finansowanie programu w wysokości ponad 4 mld zł zapewniono z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
  • 07.03.2025
    Od dziś gminy mogą zgłaszać się do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) na pełnienie zadań operatorów w programie Czyste Powietrze. Gminy, które podejmą się roli operatora programu, za skuteczne wsparcie każdego beneficjenta najwyższego i podwyższonego poziomu dofinansowania dostaną dodatkowe 1700 zł.
  • 06.03.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił do konsultacji społecznych projekt programu Instrument wsparcia dla gospodarki niskoemisyjnej. Dofinansowanie będzie udzielone w formie wejść kapitałowych. Program ukierunkowany jest na projekty przemysłowe w obszarze czystej mobilności oraz energetyki.
  • 13.02.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchomi 17 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę systemów magazynowania energii. Finansowanie programu w wysokości blisko 900 mln zł zapewniono z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
  • 30.01.2025
    3 lutego tego roku ruszy nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie zakupu samochodów elektrycznych „NaszEauto”. Zapraszamy na specjalny odcinek Cyklicznych spotkań z Doradcami Energetycznymi!
  • 29.01.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) uruchomią program „NaszEauto”. Na dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych kategorii M1 przeznaczone zostanie 1,6 mld zł ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności Polski (KPO).
  • 26.01.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że na dzień 26 stycznia 2026 r. stopień wykorzystania budżetu programu priorytetowego NaszEauto wynosi 98 proc.
{"register":{"columns":[]}}