Powrót

Aktualności

  • 09.03.2026
    Rozpoczyna się projekt kompleksowej termomodernizacji szkół artystycznych w Polsce, który obejmuje 16 województw i potrwa do 2029 roku. Realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS), który prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.
  • 06.02.2026
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wspiera parki narodowe w tworzeniu nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych. Ponad 40 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich trafi na inwestycje w Wielkopolskim, Świętokrzyskim i Białowieskim Parku Narodowym. Interaktywne wystawy, warsztaty przyrodnicze i wydarzenia edukacyjne będą odpowiedzią na potrzeby różnych grup zwiedzających.
  • 03.02.2026
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę z Miastem Kielce na dofinansowanie rewitalizacji stawu w zabytkowym Parku im. Stanisława Staszica. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich miasto zrealizuje kolejną inwestycję wzmacniającą odporność na skutki zmian klimatu, łącząc ochronę przestrzeni historycznej z nowoczesnymi rozwiązaniami retencyjnymi.
  • 30.01.2026
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchomił nabór wniosków o dofinansowanie instalacji wykorzystujących biogaz i biometan. Wsparcie z Funduszy Europejskich i środków NFOŚiGW zwiększy wykorzystanie paliw alternatywnych z OZE w krajowej gospodarce oraz poprawi efektywność systemów energetycznych i ciepłowniczych.
  • 30.01.2026
    Opracowanie i aktualizacja kluczowych dokumentów gospodarowania wodami i ochrony zasobów wodnych pomogą w zwiększeniu odporności Polski na skutki zmian klimatu. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach działania Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom dofinansuje z Funduszy Europejskich cztery projekty.
  • 27.01.2026
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę o dofinansowanie projektu realizowanego przez spółkę SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. Inwestycja znacząco poprawi funkcjonowanie systemu wodno-ściekowego w aglomeracji Zakopane - miejscu, które każdego roku odwiedzają miliony turystów.
  • 13.01.2026
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę o dofinansowanie projektu z zakresu gospodarki wodno-ściekowej realizowanego w gminie Mielno. Inwestycja pozwoli na lepsze oczyszczanie ścieków i ograniczy straty wody.
  • 12.01.2026
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) otworzył nabór wniosków w ramach działania Infrastruktura ciepłownicza. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich wzrośnie efektywność energetyczna systemów ciepłowniczych i chłodniczych oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Efektem inwestycji będzie także poprawa jakości powietrza.
  • 31.12.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) 1 stycznia otworzy nabór wniosków na dofinansowanie prac przygotowawczych w ramach inwestycji adaptacyjnych Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Finansowanie prac zaplanowano z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027.
  • 22.12.2025
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) otworzył nabór wniosków dla wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej na dofinansowanie przydomowych systemów gromadzenia i wykorzystania deszczówki. Środki na mikroretencję docelowo trafią do gospodarstw domowych.
{"register":{"columns":[]}}