Powrót

III Spotkanie Służb Finansowych NFOŚiGW i WFOŚiGW

23.06.2026

W dniach 15-16 czerwca 2026 r. w siedzibie NFOŚiGW odbyło się III Spotkanie Służb Finansowych NFOŚiGW i WFOŚiGW na którym omówiono najważniejsze wyzwania, priorytety oraz kierunki współpracy w obszarze finansów 17 funduszy.

Grupowe zdjęcie uczestników III Spotkania Służb Finansowych NFOŚiGW i WFOŚiGW. Uczestnicy stoją w sali konferencyjnej przed ekranem z logotypem NFOŚiGW. W tle widoczne są flagi Unii Europejskiej i Polski.

W trakcie pierwszego dnia omówiono status prac nad Wspólną Strategią Działania NFOŚiGW i WFOŚiGW na lata 2025-2028, ze szczególnym uwzględnieniem Obszarowej Grupy Roboczej Finanse. Fundusze podsumowały wyniki finansowe roku 2025 oraz przedstawiły plany i priorytety na 2026 rok.

Drugiego dnia szczegółowo omówiono zagadnienia wymagające wypracowania wspólnego stanowiska oraz konieczne działania dla efektywniejszej realizacji wspólnie realizowanych programów i umów.

Na spotkaniu służby finansowe NFOŚiGW przedstawili informacje dotyczące aktualnego harmonogramu prac nad zaprzestaniem publikacji wskaźnika WIBOR oraz obowiązku publikowania od dnia 1 lipca 2026 r. umów przez jednostki sektora finansów publicznych w Centralnym Rejestru Umów. Ponadto przedstawili możliwości wykorzystania narzędzi Business Intelligence w rozwoju informacji zarządczej oraz wdrażania zasad Data Governance.

Uczestnicy podkreślili potrzebę kontynuowania ścisłej współpracy pracowników służb finansowych NFOŚiGW i WFOŚiGW oraz regularnej wymiany doświadczeń w ramach cyklicznych spotkań. Wskazali ponadto kierunki dalszych działań wspierających realizację wspólnych celów strategicznych oraz efektywne zarządzanie finansami w systemie 17 funduszy ochrony środowiska.

 


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

{"register":{"columns":[]}}