W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przegląd Komunalny z dotacją NFOŚiGW

15.12.2022

Publikacje Przeglądu Komunalnego przedstawiającego bieżące problemy, osiągnięcia i wyzwania związane z ochroną środowiska - zostaną wsparte przez NFOŚiGW ok. 360 tys. zł. Dotacja przekazana w ramach programu Edukacja ekologiczna umożliwi wydanie 18 numerów czasopisma w latach 2022-2023.

Okładka Przeglądu Komunalnego

Umowę dofinansowania zadania podpisali w listopadzie br. przedstawiciele NFOŚiGW oraz Abrys Sp. z o.o. Całkowity koszt zadania sięgnie ok. 1,5 mln zł i obejmie publikację miesięcznika w bieżącym i przyszłym roku w wersji papierowej i elektronicznej.

Przegląd Komunalny wydawany od 1991 r., jest ogólnopolskim miesięcznikiem specjalistycznym z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Pismo ma charakter informacyjno-poradniczy, jest łącznikiem pomiędzy nauką i praktyką, instytucjami badawczymi i praktykami w samorządach, zarządach gmin i urzędach administracji publicznej oraz w przedsiębiorstwach branży komunalnej a także innych instytucjach funkcjonujących w sferze ochrony środowiska. Nadrzędnym celem periodyku jest zwiększanie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz edukacja w zakresie szeroko pojętej gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego, zrównoważonego rozwoju grup mających największy wpływ na jakość środowiska.

Czasopismo prezentuje najnowsze osiągnięcia techniczne i organizacyjne, stanowiąc forum wymiany doświadczeń. Jest także niezbędnym przewodnikiem m.in. po wprowadzanych zmianach przepisów dotyczących różnych aspektów ochrony środowiska (m.in. ustawy o odpadach, ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej, prawie wodnym, zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków, o odnawialnych źródłach energii oraz innych istotnych aktach prawnych z dziedziny ochrony środowiska). Przedstawia opinie, komentarze, podaje przykłady rozwiązań jakie zostały już na rynku wprowadzone. Jego nakład to 6 000 egzemplarzy miesięcznie.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}