W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stowarzyszenie IdeaTECH z dotacją NFOŚiGW na kampanię edukacyjną z zakresu efektywności energetycznej i OZE

24.07.2023

Ogólnopolski projekt edukacyjny pn. „Efektywne energetycznie społeczeństwo, przedsiębiorstwo i gmina. Kampania edukacyjno-informacyjna z zakresu efektywności energetycznej i OZE” , promujący racjonalne gospodarowanie energią oraz odnawialne źródła energii, zostanie wsparty dotacją w wysokości ponad 1 mln zł z programu NFOŚiGW Edukacja ekologiczna. Beneficjentem jest Stowarzyszenie IdeaTECH. Umowę o dofinansowanie projektu podpisano w czerwcu br.

Grafika ilustracyjna. Żarówka

Kampania, której głównym celem jest  podniesienie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych ma potrwać do maja 2025 r. i będzie dotyczyć przede wszystkim zrównoważonej energii i efektywności energetycznej. W ramach inicjatywy skierowanej do kadr administracyjnych i pracowniczych, przedsiębiorców, a także ich klientów i partnerów, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, reprezentantów instytucji naukowych, studentów oraz uczniów zaplanowano m.in. organizację dwóch kongresów o charakterze naukowo-przemysłowym, połączonych z warsztatami oraz prezentacjami wystawców, stworzenie platformy edukacyjnej, organizację sześciu webinarów z wykorzystaniem dedykowanej do tego platformy edukacyjnej, szerokie działania informacyjno-promocyjne oraz kampanię radiową.

Partnerem merytorycznym projektu w zakresie zrównoważonej energii i efektywności energetycznej będzie także firma Skamer-ACM z Tarnowa, wnioskodawca we współpracy z partnerem planuje realizację działań skierowanych do sektora przemysłowo-naukowego i samorządowego, a także odbiorów indywidualnych (gospodarstw domowych). Podmioty zajmujące się tematyką efektywności energetycznej i zrównoważonej energii będą miały możliwość nieodpłatnej promocji swojej marki oraz pozyskania nowych klientów, co przyczyni się m.in. do realizacji celów polityki klimatycznej na lata 2021-2030 oraz przejścia na gospodarkę neutralną dla klimatu.

Warto dodać, że w projekcie szczególnie uprzywilejowane będą osoby ze specjalnymi potrzebami czy niepełnosprawnościami, do których beneficjent z przekazem merytorycznym będzie docierał różnymi kanałami komunikacji. Wnioskodawca planuje nawiązać kontakty z podmiotami naukowymi, w tym dedykowanymi biurami do spraw osób z niepełnosprawnościami i zrzeszeniami studentów wielu uczelni, a także z miejskimi, gminnymi ośrodkami pomocy społecznej oraz urzędami pracy i centrami integracji seniora. Kontakty te umożliwią udział w wydarzeniu osobom, które rozważają swój rozwój zawodowy w dziedzinie bezpieczeństwa ekologicznego i energetycznego (w tym OZE), a także efektywności energetycznej oraz zdobycie wiedzy, którą można zastosować w swoim gospodarstwie domowym, a której osoby z niepełnosprawnościami i wykluczone ze względu na ograniczone możliwości, nie mogą zdobyć w przystępny sposób.

Partnerami projektu będą Fundacja Promocji Nowej Huty w Krakowie, Stowarzyszenie Manko i firma Skamer-ACM posiadające doświadczenie we współpracy oraz realizacji projektów i inicjatyw dla osób zagrożonych ubóstwem, wykluczeniem i z niepełnosprawnościami.

{"register":{"columns":[]}}