W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prokuratura bez barier

Informacje dla niepełnosprawnych

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Legnicy

Siedziba Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Legnicy posiada udogodnienia umożliwiające wejście do budynku osobom z niepełnosprawnością ruchową. Wejście usytuowane jest od strony parkingu - znajduje się tam podjazd prowadzący do wydzielonych drzwi do przyziemia budynku, skąd windą można dotrzeć na właściwą kondygnację budynku. Osoba niepełnosprawna po dotarciu do drzwi zewnętrznych uruchamia przycisk dzwonka. Pracownik ochrony umożliwia osobie niepełnosprawnej wejście na teren budynku.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy dysponuje telefonem kontaktowym dla osób niedosłyszących - 510 236 678. Dzwoniąc lub pisząc na podany numer osoby niepełnosprawne mogą uzyskać niezbędne informacje.

Prokurator dyżurny przyjmuje osoby z niepełnosprawnościami w pierwszej kolejności. Czynności procesowe z osobami niepełnosprawnymi będącymi uczestnikami postępowania mogą być także wykonane w miejscu ich zamieszkania.

Toalety dla osób niepełnosprawnych ruchowo znajdują się na poziomie -1 (przyziemie) budynku.

Prokuratura Rejonowa w Lubinie

Osoba z niepełnosprawnością ruchową powinna skorzystać z wejścia do budynku Sądu Rejonowego w Lubinie, gdzie znajduje się podjazd. Następnie udaje się do pracownika ochrony Sądu, które telefonicznie powiadamia pracownika ochrony Prokuratury o przybyciu osoby niepełnosprawnej. W następstwie pracownik sekretariatu Prokuratury Rejonowej w Lubinie przejmuje opiekę nad tą osobą.

W przypadku osób niedowidzących lub niewidomych - pomocy w przemieszczaniu się po terenie Prokuratury udziela pracownik ochrony.

Jeśli chodzi o osoby niesłyszące/nieme - należy pisemnie zwrócić się do prokuratora, co pozwoli na ewentualne powołanie biegłego z zakresu języka migowego.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie

Prokuratura Rejonowa w Głogowie nie dysponuje podjazdem umożliwiającym wejście do budynku osobie z niepełnosprawnością ruchową. Tym samym czynności mogą być wykonane w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej bądź na terenie właściwej komendy policji.

W przypadku osób niewidomych lub niedowidzących - są one przyprowadzane do prokuratora przez pracownika ochrony.

Jeśli chodzi o osoby niesłyszące/nieme - należy złożyć wniosek lub zawiadomienie na piśmie. Wykonanie czynności następuje przy udziale biegłego władającego językiem migowym.

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi

W Prokuraturze Rejonowej w Złotoryi osobą udzielającą wsparcia osobom niepełnosprawnym jest prokurator dyżurny - kontakt możliwy jest pod nr telefonu 601 892 795.

Przy wejściu głównym do budynku prokuratury znajduje się winda umożliwiająca wjazd na poziom parteru. Na parterze budynku, obok schodów, znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na parterze znajduje się biuro podawcze, którego pracownik udziela pomocy w dotarciu do gabinetu prokuratora.

Jeśli chodzi o osoby niesłyszące/nieme - należy złożyć wniosek lub zawiadomienie na piśmie. Wykonanie czynności następuje przy udziale biegłego władającego językiem migowym.

Prokuratura Rejonowa w Jaworze

Prokuratura Rejonowa w Jaworze nie dysponuje podjazdem umożliwiającym wejście do budynku osobie z niepełnosprawnością ruchową.

Pracownik biura podawczego służy pomocą przy przemieszczaniu się na poziomie piętra Prokuratury Rejonowej w Jaworze. Telefon kontaktowy: (76) 72 94 600.

{"register":{"columns":[]}}