W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

09.02.2021

Obraz prezentujący napis ważny komunikat na ciemnym tle

W związku z ustanowieniem w 2003 roku dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, w dniach 22 – 28 lutego 2021 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, koordynowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Obchody Tygodnia mogą zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą wzorem lat ubiegłych będą porady prawne udzielane w różnych instytucjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Tradycyjnie już, w organizację obchodów, poprzez pełnienie dyżurów, włączą się jednostki prokuratury regionu poznańskiego. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą w tych dniach skorzystać z bezpłatnych porad i informacji, które – z uwagi od obostrzenia wynikające z zasad przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 – mieć będą formę porad telefonicznych.

W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu, w godz. 10.00 – 13.00,  pod numerem telefonu +48 61 8852900 dyżurować będą asystenci prokuratorów, natomiast w dniu 22 i 25 lutego br. dyżur będzie pełnił prokurator udzielając pomocy prawnej w aspekcie prawa cywilnego i administracyjnego.

Szczegółowe informacje o zasadach pełnienia dyżurów w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w poległych prokuraturach okręgowych i rejonowych zamieszczone będą na stronach internetowych tych jednostek.

W imieniu organizatora Tygodnia informuję również, że stosownego wsparcia ofiarom przestępstw będą udzielały między innymi podmioty, które w roku 2021 świadczą pomoc finansową ze środków Funduszu Sprawiedliwości  http://www.funduszsprawiedliwości .gov.pl < – Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (lista w załączeniu).

Materiały

Lista organizacji świadcząca pomoc finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości
Lista​_punktów​_świadcząca​_pomoc.pdf 0.25MB