W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Oddział Laboratoryjny

Kierownik Oddziału: dr Agata Moskaluk-Grochowicz

II piętro, pokój nr 29

 

Przystąpienie do Unii Europejskiej zobowiązało Inspekcję Sanitarną do działań w kierunku spełnienia koniecznych warunków dostosowania się do przepisów technicznych i standardów w dziedzinie badań laboratoryjnych poprzez wprowadzenie Systemu Zarządzania i akredytację badań.

Oddział Laboratoryjny Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu realizuje działalność badawczą (dla  klientów wewnętrznych  jak i  zewnętrznych) w:

  • Sekcji Badań Żywności,
  • Sekcji Badań Wody,
  • Sekcji Badań Chorób Zakaźnych i Zakażeń.

System Zarządzania i kompetencje techniczne laboratorium są zgodne z wymaganiami normy PN EN ISO/IEC 17025. Część badań wykonywanych w Oddziale Laboratoryjnym jest akredytowana  (patrz: Zakres akredytacji), pozostałe badania objęte są systemem zarządzania.

Polityka Jakości realizowana w Oddziale Laboratoryjnym ma na celu zapewnienie wiarygodnych, rzetelnych i obiektywnych wyników badań.

{"register":{"columns":[]}}