W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat z dnia 01 marca 2021r. skierowany do odbiorców wody pochodzącej z indywidualnego ujęcia wody Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kard. St. Wyszyńskiego w Sieradzu, ul. Armii Krajowej 7, 98-200 Sieradz – Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy w Rafałówce, Rafałówka 2, 98-290 Warta

02.03.2021

Uwaga! Pilny komunikat

Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kard. St. Wyszyńskiego w Sieradzu informuje, że w próbkach wody pobranej z indywidualnego ujęcia wody Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała   St. Wyszyńskiego – Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy w Rafałówce, Rafałówka 2, 98-290 Warta stwierdzono:

  • w punkcie zgodności Stacja Uzdatniania Wody Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy w Rafałówce, Rafałówka 2, 98-290 Warta - woda wprowadzana do sieci obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C w ilości >300 jtk w 1ml przy zalecanej 100 jtk/1 ml w wodzie wprowadzanej do sieci wodociągowej;
  • w punkcie zgodności sieć – Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy w Rafałówce, Rafałówka 2, 98-290 Warta – kuchnia obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C w ilości 215 w 1ml przy zalecanej 200 jtk/1 ml w kranie konsumenta.

Po rozważeniu stopnia zagrożenia dla zdrowia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi  dostarczanej z indywidualnego ujęcia wody Szpitala Wojewódzkiego  im. Prymasa Kardynała St. Wyszyńskiego – Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy w Rafałówce, Rafałówka 2, 98-290 Warta, a po ustaleniu zakresu i terminu realizacji działań naprawczych mających na celu przywrócenie należytej jakości wody wyznaczył termin wykonania do dnia 31 maja 2021r.

Ze względu na obecność w wodzie wprowadzanej do sieci wodociągowej ogólnej liczby mikroorganizmów w 220C  w ilości >300 jtk  w 1ml oraz w ilości 215 jtk  w 1ml  w  kranie konsumenta woda nadaje się do spożycia przez ludzi po uprzednim przegotowaniu (min. 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.