W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Oświata zdrowotna

Zadania i dodatkowa działalność:

 1. Inicjowanie, organizowanie, prowadzenie i nadzorowanie działalności oświatowo-zdrowotnej w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych, a w szczególności:
  • inicjowanie i wytyczanie kierunków przedsięwzięć zmierzających do zaznajamiania społeczeństwa z czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, popularyzowania zasad higieny i racjonalnego żywienia, metod zapobiegania chorobom oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
  • pobudzanie aktywności społecznej na rzecz własnego zdrowia,
  • udzielanie porad i informacji w zakresie zapobiegania i eliminowania negatywnego wpływu czynników i zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych na zdrowie ludzi,
  • ocenianie działalności oświatowo-zdrowotnej prowadzonej przez szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze, szkoły wyższe oraz środki masowego przekazywania, zakłady opieki zdrowotnej, inne zakłady, instytucje i organizacje oraz udzielanie im pomocy w prowadzeniu tej działalności.

Dodatkowa działalność

 1. Prowadzenie edukacji w zakresie metodyki pracy w oświacie zdrowotnej i promocji zdrowia.
 2. Pomoc w konstruowaniu programów edukacyjnych.
 3. Pozyskiwanie partnerów do realizacji zadań w promocji zdrowia.
 4. Wypożyczanie kaset video z filmami edukacyjnymi o różnej tematyce.
 5. Dystrybucja materiałów informacyjnych /ulotek, broszur, plakatów.
 6. Organizacja na podległym terenie obchodów dni tradycyjnych /Dzień bez Papierosa, Światowy Dzień Walki z Narkomanią, Światowy Dzień Walki z AIDS, kampania Rzuć palenie razem z nami.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
23.11.2021 11:20 Hubert Kruk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Hubert Kruk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Oświata zdrowotna 1.0 23.11.2021 11:20 Hubert Kruk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}