W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zakres działania

Zakres działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włocławku określony jest szczegółowo w Regulaminie organizacyjnym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włocławku, zatwierdzonym 28 grudnia 2012 r.

Do głównych zadań PSSE należy:


- prowadzenie nadzoru sanitarnego w celu ochrony zdrowia ludzkiego przed wpływem czynników szkodliwych i uciążliwych oraz zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych, zawodowych i powodowanych warunkami środowiska.

- wykonywanie badań laboratoryjnych w zakresie niezbędnym dla właściwej realizacji zadań nadzorowych (badania fizyczne, chemiczne i mikrobiologiczne żywności, wody i powietrza, badania stężeń i natężeń czynników szkodliwych i uciążliwych dla zdrowia na stanowiskach pracy, badania bakteriologiczne materiału biologicznego).

- inicjowanie, organizowanie, prowadzenie, koordynowanie i nadzorowanie działalności oświatowo - zdrowotnej w dziedzinie zdrowia publicznego w celu kształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych społeczeństwa.

- udział w akcjach ratowniczych wynikających z sytuacji awaryjnych pochodzących ze skażenia środowiska.

{"register":{"columns":[]}}