W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Raport dobowy

RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.


28 czerwca 2022 r.


OSTRZEŻENIA IMGW:

Ostrzeżenia meteorologiczne:

  • UPAŁ z temperaturą do 33°C ) na terenie województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego – ostrzeżenia 2. i 1. stopnia – obowiązują maksymalnie do godz. 20:00, 1 lipca,

  • BURZE Z GRADEM (stopnia, silne opady deszczu do 50 mm, porywy wiatru do 70 km/h) na terenie województwa mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego, małopolskiego, kujawskopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego i dolnośląskiego – ostrzeżenie 2. i 1. stopnia – obowiązują maksymalnie do godz. 22:00, 28 czerwca.

Ostrzeżenia hydrologiczne: 

  • SUSZA HYDROLOGICZNA (spowodowana niskimi przepływami wody) na terenie części województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i lubelskiego – obowiązują do odwołania,

  • GWAŁTOWNE WZROSTY STANÓW WODY na terenie części województw opolskiego i śląskiego – ostrzeżenie 1. stopnia – obowiązuje do godz. 18.00, 28 czerwca.

Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne z podziałem na województwa 28 czerwca.


PROGNOZA ZAGROŻEŃ IMGW   

  • UPAŁ na terenie województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego,

  • BURZE na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.


PRZEKROCZENIA STANÓW OSTRZEGAWCZYCH I ALARMOWYCH NA RZEKACH

  • STAN OSTRZEGAWCZY – zanotowano na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Odry,
  • STAN ALARMOWY – nie został przekroczony na stacjach wodowskaowych. 

Informacja o miejscach, w których został osiągnięty lub przekroczony stan ostrzegawczy i alarmowy 28 czerwca.


UTONIĘCIA

Wczoraj utonęły 3 osoby w województwach:

  • kujawsko-pomorskim – w Skokach Dużych,
  • mazowieckim – w Michałowiccg i Wieliszewie.

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 132 utonięcia.


JAKOŚĆ POWIETRZA (PM10)

Stacje pomiarowe (stan na godz. 8:00) odnotowały wartości określane jako umiarkowane, dobre i bardzo dobre.


ZAGROŻENIE POŻAROWE W LASACH

Wczoraj straż pożarna prowadziła działania przy 80 pożarach lasów.

Zagrożenie pożarowe w lasach – 28 czerwca.

Stan na godz. 13:00, 27 czerwca.


STOPNIE ALARMOWE CHARLIE-CRP I BRAVO

Od 1 czerwca od godz. 00:00, do 30 czerwca 2022 roku, do godz. 23:59, na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje 2. stopień alarmowy BRAVO. Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 153 zostało wprowadzone w związku z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie.  

Od 1 czerwca od godz. 00:00, do 30 czerwca 2022 roku, do godz. 23:59, na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje 3. stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 154 zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni.


{"register":{"columns":[]}}