W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Piotr Ostaszewski

Piotr Ostaszewski

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Korei

Piotr Ostaszewski urodził się 5 kwietnia 1964 r. Magisterium i doktorat uzyskał na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, natomiast habilitację na Wydziale Nauk Społecznych uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych, (kraje regionu Azji i Pacyfiku), studiach amerykanistycznych oraz międzynarodowych stosunkach gospodarczych. Od wielu lat jest związany ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, gdzie w latach 2012-2016 pełnił funkcję prorektora ds. studentów i dydaktyki. Był także koordynatorem projektu Poland-Korea – Korea-Poland, the multidimensional aspects of bilateral cooperation.

Był profesorem wizytującym na wielu zagranicznych uczelniach, m.in. Kyungpook National University w Korei Południowej czy Kent State University w Ohio (USA). Jest autorem licznych publikacji, w tym z tematyki dotyczącej krajów azjatyckich, m.in.: Wietnam, najdłuższy konflikt powojennego świata, 1945-1975, Kim Jong-un and Northeast Security, ASEAN i zmiany polityczno-gospodarcze w Wietnamie, Kambodży i Laosie czy Firmy rodzinne w koreańskim stylu zarządzania oraz możliwości jego adaptacji w warunkach polskich. 

W 2017 roku został Ambasadorem RP w Republice Korei.

Biegle włada angielskim i włoskim, a w stopniu zaawansowanym również niemieckim.