W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Program stypendialny MKiDN „Thesaurus Poloniae”

12.11.2021

Międzynarodowe Centrum Kultury od 2009 r. jest organizatorem programu stypendialnego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Thesaurus Poloniae”.

Logo programu Thesaurus Poloniae w formie czarnego napisu na białym tle, z boku grafika nawiązująca do polskiej flagi

(Grafika: Międzynarodowe Centrum Kultury)

„Thesaurus Poloniae" to trzymiesięczny program stypendialny adresowany do zagranicznych naukowców prowadzących badania poświęcone kulturze, historii, wielokulturowemu dziedzictwu Rzeczypospolitej oraz Europie Środkowej. Do programu zapraszani są zarówno badacze zajmujący się zarządzaniem i ochroną dziedzictwa kulturowego, jak i teoretycznymi badaniami z zakresu historii, socjologii, etnografii, antropologii itp. 

Program, w którym uczestniczyło już ponad 100 osób, jest ważnym narzędziem rozwoju wiedzy o Polsce, a jego efektem są książki i artykuły naukowe wydawane w różnych krajach i kontynentach.

Szczegółowe Informacje o programie „Thesaurus Poloniae” znaleźć można na stronie internetowej Międzynarodowego Centrum Kultury.

{"register":{"columns":[]}}