W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ambasador Maciej Lang złożył kopie listów uwierzytelniających

29.07.2020

28 lipca Ambasador RP w Rumunii złożył na ręce Ministra Spraw Zagranicznych Bogdana Aurescu kopie listów uwierzytelniających. Spotkanie było jednocześnie okazją do omówienia najważniejszych zagadnień w relacjach dwustronnych, w tym współpracy gospodarczej oraz współpracy w zakresie bezpieczeństwa.

Wręczenie listów 1

Rozmówcy wyrazili zadowolenie z tradycyjnie bardzo dobrego stanu stosunków bilateralnych, czego widomym świadectwem jest zawarte dziesięć lat temu porozumienie o partnerstwie strategicznym. Podkreślili również wagę dorocznych konsultacji międzyrządowych.

Ambasador Lang zapowiedział, że celem jego misji jest dalsze rozwijanie współpracy polsko-rumuńskiej, w szczególności w zakresie wspólnie pojmowanego bezpieczeństwa regionu oraz w sferze gospodarczej.

Na szczególne podkreślenie zasługuje doskonała współpraca w formatach regionalnych, oparta na podobnej ocenie wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa i potrzeby współpracy transatlantyckiej w kontekście zagrożeń dostrzeganych przez państwa wschodniej flanki NATO. W tym kontekście rozmówcy podkreślili też wartość dodaną kooperacji w ramach Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9) oraz Trilogu w zakresie bezpieczeństwa z Turcją. Wskazali także na świetnie rozwijającą się współpracę w ramach Inicjatywy Trójmorza, która może pozytywnie przyczynić się do pokryzysowej aktywizacji gospodarek w regionie.

 

Ambasada RP w Bukareszcie

 

Fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rumunii

Zdjęcia (1)