W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wjazd, kwarantanna i sytuacja epidemiczna w Rumunii

03.05.2022

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży, które nie są konieczne.

rumunia_mapa

Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu SanitarnegoŚwiatowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Zgodnie ze stanem na 03.05.2022 r. nie ma dodatkowych wymogów i ograniczeń dot. COVID przy przekraczaniu granicy Rumunii.

W Rumunii wprowadzone zostały m.in. następujące ogólnokrajowe obostrzenia epidemiczne:

  • Wszystkie osoby pow. 5 roku życia powinny nosić maseczki ochronne (chirurgiczne lub FPP2) zakrywające usta i nos w zatłoczonych przestrzeniach publicznych zarówno zamkniętych jak i otwartych np. targi, dworce, środki komunikacji publicznej etc.

Więcej informacji dot. epidemii koronawirusa oraz aktualne zalecenia obowiązujące w Rumunii w zakresie problematyki epidemiologicznej znajdują się na stronie Krajowego Instytutu Zdrowia Publicznego Rumunii.

{"register":{"columns":[]}}