W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Ambasadora Macieja Langa w woj. Suczawa

15.06.2021

W dniach 10-13.06.2021 r. Pan Maciej Lang Ambasador RP w Rumunii odbył oficjalną wizytę w Województwie Suczawa.

Buk 1

11 czerwca w Suczawie odbyło się spotkanie delegacji z przedstawicielami władz lokalnych: Panem George Fluturem Marszałkiem woj. Suczawa, Panem Iulianem Cimpoescu Prefektem woj. Suczawa oraz Panem Lucianem Harsovschim Wiceburmistrzem Suczawy, podczas którego omówiono dotychczasowe obszary współdziałania oraz nowe pola do współpracy m.in. w zakresie współpracy turystycznej, transgranicznej w regionie Karpat oraz kultury.

Tego samego dnia Ambasador Maciej Lang wizytował nowoczesną rozlewnię wód mineralnych polskiej firmy Maspex w miejscowości Vatra Dornei.

12 czerwca Ambasador uczestniczył w uroczystości złożenia wieńców pod odnowionym pomnikiem legionistów polskich w Kyrlibabie. Wydarzenie to zostało szerzej opisane w poniższym artykule https://www.gov.pl/web/rumunia/uroczystosc-zlozenia-wiencow-pod-pomnikiem-nagrobnym-legionistow-polskich-pochowanych-w-kyrlibabie

12 czerwca wieczorem Ambasador wraz z Jarosławem Szkirpanem Konsulem RP w Rumunii, spotkał się z Polonią w Domu Polskim w Nowym Sołońcu, gospodarzem spotkania był Prezes Związku Polaków w Rumunii Ghervazen Longher. Po tradycyjnym powitaniu chlebem i solą odbył się występ młodzieżowego polonijnego zespołu Sołonczanka.

W niedzielę 13 czerwca miało miejsce spotkanie z Polonią z Poiana Miculi. Odwiedzinom w polskich wioskach na Bukowinie towarzyszyła delegacja żołnierzy z PKW Krajowa oraz prezentacja pojazdów wojskowych – co było dużą atrakcją, zawłaszcza dla najmłodszych.

Ambasador Maciej Lang odwiedził również były królewski pałac myśliwski w Bicaz, gdzie w 1939 r. jako uchodźca przebywał Prezydent Ignacy Mościcki, ponadto złożył kwiaty przy tablicy pamiątkowej.

 

Zdjęcia (4)