W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Logotyp Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Logotyp Rzeczpospolita Polska. Logotyp SI2PEM. Logotyp Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa.

Ponad tydzień temu wystartował system #SI2PEM

29.07.2021

Od tego czasu stronę www.si2pem.gov.pl odwiedziło ponad 37 tysięcy unikalnych użytkowników! W dzień startu systemu na stronę weszło aż 5 tysięcy osób, a po dwóch dniach liczba ta przekroczyła 10 tysięcy unikalnych użytkowników, co nas bardzo cieszy.

Element graficzny.

Prawie 4 tysiące osób odwiedziło naszą stronę kilkukrotnie i wraca do niej regularnie.

Jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest #SI2PEM to spieszymy z wyjaśnieniem. SI2PEM czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne to publiczna baza danych zawierająca informacje o polu elektromagnetycznym w środowisku. Dzięki systemowi każdy może sprawdzić #PEM w swoim otoczeniu oraz uzyskać podstawowe informacje o stacjach bazowych, w tym m.in. o prowadzącym instalację, terminie wykonanych pomiarów i ich wynikach.

Chcesz sprawdzić #PEM w swojej okolicy? Wejdź na www.si2pem.gov.pl.

 


O projekcie:

Projekt System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne (SI2PEM) realizowany jest przez Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z KPRM w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd” Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

SI2PEM gromadzi dostępne wyniki pomiarów PEM w środowisku wraz z informacjami na temat lokalizacji i parametrów urządzeń nadawczych, działających na częstotliwościach radiowych w cywilnych pasmach licencjonowanych (w tym stacji bazowych telefonii komórkowej). System SI2PEM, na podstawie zgromadzonych informacji dotyczących systemów radiowych, opracowanych modeli matematycznych oraz pomiarów PEM wykonanych w środowisku, dokonuje symulacji rozkładów wartości natężenia PEM o częstotliwościach radiowych na terenie całego kraju. Dzięki temu możliwe jest oszacowanie natężenia PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów. Projekt skierowany jest  do szerokiego grona odbiorców – obywateli, administracji, wszystkich zainteresowanych wynikami pomiarów PEM.

{"register":{"columns":[]}}