20 października - Europejski Dzień Seniora
20.10.2025
20 października - Europejski Dzień Seniora. 
,,W końcu to nie lata w twoim życiu się liczą, tylko życie w twoich latach”. Abraham Lincoln - Słowa dla wszystkich, którzy upierają się, że wiek ma jakiekolwiek znaczenie 
Składamy naszym seniorom życzenia pięknego życia w zdrowiu, w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej oraz zawsze mocnych więzi międzypokoleniowych. Życzymy abyście spędzali aktywnie czas, uczęszczali na zajęcia sportowe, do teatru, na wykłady czy spotkania towarzyskie, życzymy dużo dobrej energii.
Do takich działań w celu monitorowania stanu zdrowie zapraszamy do skorzystania z naszych świadczeń medycznych w ramach:
Poradni Zdrowia Psychicznego
Rejestracja tel: 91 31 14 770 w godz. 8:00 - 18:00 ul. Królowej Korony Polskiej 5/6
Leczenie chorych ukierunkowane jest na szybkie ustąpienie niedyspozycji nerwicowych, psychicznych i psychosomatycznych i powrotów pacjenta do samodzielnego i aktywnego życia, badanie funkcji poznawczych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.
Jeżeli trzeba zbadać gęstość, kondycję kości to:
Pracownia Rentgenodiagnostyki Ogólnej w SP ZOZMSWiA w Szczecinie zaprasza na badanie densytometryczne DXA gęstości kości. Celem badania jest diagnostyka osteoporozy oraz ocena skuteczności leczenia już zaawansowanej postaci tej choroby.
Posiadamy nowoczesny i bezpieczny sprzęt, badania wykonywane są na bieżąco, badanie w pozycji leżącej trwa 15 min, wynik pacjent otrzymuje od razu po badaniu.
Jak się przygotować?
Należy odstawić 4 dni przed badaniem leki i suplementy wspomagające stan kości.
Potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty w ramach umowy zawartej z NFZ
bez skierowania – jak najbardziej możliwe, odpłatnie na miejscu według cennika.
Rejestracja telefoniczna tel. 91 43 29 541 w godz. 8.00-14.30 poniedziałek – piątek,
Pracownia ul. Jagiellońska 44 Szczecin, II piętro gab.242.