W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sterylizatornia

Szpital to miejsce gdzie przeprowadzane są zabiegi związane z ryzykiem zakażenia. By to ryzyko ograniczyć do minimum ważną komórką organizacyjną jest Sterylizatornia. W naszym szpitalu stanowi ona wyodrębniony zespół pomieszczeń wyposażonych w urządzenia do mycia, dezynfekcji i sterylizacji wyrobów medycznych wielokrotnego użytku. Przeprowadzana jest tu dekontaminacja dla jednostki, w której jest zorganizowana oraz świadczone są także usługi dla kontrahentów prywatnych w tym zakresie.

Sterylizatornia podzielona jest na trzy strefy :

- brudną

- czystą

- sterylną

Strefa brudna to miejsce przyjmowania wyrobów skażonych – narzędzi chirurgicznych, gdzie następuje mycie i dezynfekcja sprzętu.

Strefa czysta, w której odbywa się sortowanie, kontrola i pakowanie czystych i zdezynfekowanych sprzętów . Po zapakowaniu sprzęt umieszcza się w sterylizatorze przelotowym. Po zakończonym procesie sterylizacji sterylizatory rozładowane są w pomieszczeniu sterylnym.

Każdy proces mycia i dezynfekcji jest kontrolowany, a parametry procesu zapisane są na wydruku z myjni-dezynfektora.

Proces sterylizacji jest kontrolowany przy użyciu testów chemicznych i biologicznych oraz wydrukiem parametrów procesu sterylizacji z każdego autoklawu.

Wykonywane są dwa rodzaje sterylizacji:

- sterylizacja parowa 134 C

- sterylizacja gazowa

Zapraszamy gabinety zabiegowe, kosmetyczne do korzystania z usług.

Gwarantujemy wydanie produktu sterylnego.

Zespół techników medycznych kierowany jest przez Panią mgr inż. Renatę Bańkowską.

Kontakt tel: 91 4329568


 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}