W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Dziecka w KPRM

01.06.2019

W sobotę w ogrodach Kancelarii Premiera świętowano Dzień Dziecka. W pikniku wraz z innymi przedstawicielami rządu wziął udział także wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Aby ten szczególny dzień zapadł w pamięci najmłodszym, w strefie Ministerstwa Środowiska czekało wiele atrakcji zorganizowanych przez Lasy Państwowe, Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska oraz Państwowy Instytut Geologiczny.

wiceminister Sławomir Mazurek buduje wraz z dziećmi budkę lęgową dla ptaków

Dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach dotyczących min. gospodarki odpadami, czy ochrony środowiska. Pokaz sokolniczy, warsztaty bartnicze czy mini wykopaliska paleontologiczne to tylko niektóre z aktywności, które przypadły do gustu poszukiwaczom przygód. Po wyczerpujących zabawach zarówno mali, jak i duzi smakosze mogli spróbować darów lasu. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, gdzie zainteresowani spędzali czas twórczo robiąc zabawki z odpadów, świece woskowe, czy sadząc rośliny doniczkowe, które następnie zabierali do domu.

Edukacja ekologiczna najmłodszych to podstawa w kształtowaniu kolejnych pokoleń. Dzieci nauczone odpowiednich postaw są w stanie przekazać dobre nawyki swoim rodzicom chociażby w kwestii prawidłowej segregacji odpadów - powiedział wiceminister Mazurek.  

Goście strefy resortu środowiska mogli też skorzystać z atrakcji dodatkowych, takich jak: malowanie buziek, kącik balonowych animacji, czy kącik plastyczny.

Zdjęcia (13)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.06.2019 12:58 Małgorzata Czeszejko-Sochacka
Pierwsza publikacja:
03.06.2019 12:58 Małgorzata Czeszejko-Sochacka