W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Leśnicy na Jasnej Górze

19.09.2020

p

Leśnicy po raz 24. przybyli z pielgrzymką na Jasną Górę. W tegorocznym haśle dziękowali za Cud nad Wisłą. Minister Środowiska Michał Woś w czasie pielgrzymki wyraził swoją głęboką wdzięczność dla leśników za ich oddanie i wierną służbę ojczyźnie nawet w najtrudniejszych chwilach dla polskiej historii.  

- Leśnicy pozostawili nam wielki depozyt polskiego dziedzictwa przyrodniczego. Ten depozyt od pokoleń przekazują dalej i doskonale rozumieją, że służba leśnika to nie tylko służba instytucji Lasom Państwowym, ale służba Polsce, Ojczyźnie, służba nam wszystkim w ramach dobra wspólnego.

Po uroczystej mszy świętej, uczestnicy pielgrzymki przenieśli się na Krajową Naradę Leśników. Na zgromadzeniu odbyła się debata na temat stanu polskich lasów. Poruszono również kwestię wyzwań, jakie czekają Lasy Państwowe w najbliższej przyszłości. W czasie spotkania Minister Środowiska Michał Woś wręczył odzaczenia państwowe wyróżnionym przez Prezydenta RP leśnikom.

{"register":{"columns":[]}}