W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List Ministra na rozpoczęcie roku szkolnego

01.09.2020

rszk

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele
i Pracownicy Szkół Leśnych,
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie,


rozpoczynacie dziś nowy rok szkolny. Przed Wami dziesięć miesięcy ciężkiej pracy i nowych wyzwań, ale także, o czym jestem głęboko przekonany, dziesięć miesięcy sukcesów, czasami bardziej, czasami mniej spektakularnych, lecz zawsze dających wiele satysfakcji.

Rok szkolny 2020/2021 będzie rokiem szczególnym - z powodu pandemii COVID-19 zmianie muszą ulec dotychczasowe przyzwyczajenia i utarte sposoby realizacji codziennych szkolnych obowiązków. Ten rok będzie wymagał od Państwa Dyrektorów, od nauczycieli i wszystkich pracowników szkół wzmożonego wysiłku. To olbrzymie wyzwanie. Jestem jednak pewien, że szkoły leśne doskonale sobie z nim poradzą i rozpoczynający się dziś rok szkolny przyniesie wiele sukcesów.

Życzę Państwu, Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim pracownikom szkół, by ten rok był rokiem satysfakcji z wykonywanej pracy, by przyniósł Państwu poczucie dobrze spełnionego obowiązku i osiągnięcia zamierzonych celów.

Także dla Was, Drodzy Uczniowie i Rodzice, będzie to rok trudny, wymagający wyjątkowej dojrzałości i odpowiedzialności. Ufam, że dzięki życzliwości i profesjonalizmowi Waszych nauczycieli i wychowawców odnajdziecie się w nowej szkolnej rzeczywistości bez większych problemów.

Życzę Wam, by był to czas wykorzystanych szans i odkrywania piękna zawodu leśnika, by przyniósł Wam nie tylko nowe umiejętności, lecz także możliwość realizacji marzeń i pasji, a przygoda z leśnictwem, którą właśnie rozpoczynacie, stała się dla Was przygodą na całe życie.

 

Michał Woś

Minister Środowiska