W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Michał Woś

Minister Środowiska

Minister Środowiska Michał Woś

Minister środowiska, poseł na Sejm RP. W 2019 r. minister - członek Rady Ministrów,  w latach 2017–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2018-2019 członek zarządu województwa śląskiego, prawnik i samorządowiec.

Od listopada 2015 r. był doradcą Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który w 2016 r. powierzył mu stanowisko szefa Gabinetu Politycznego. Był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 5 czerwca 2017 r. został Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie objął m.in. nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został Koordynatorem Krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych. 8 września 2017 r. premier Beata Szydło powołała go w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

W Ministerstwie Sprawiedliwości nadzorował prace nad nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, wprowadzającej w pełni zinformatyzowane postępowanie rejestrowe oraz Systemem Losowego Przydziału Spraw. Wdrożył ustawę o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i jest autorem systemu teleinformatycznego Rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce.

W październiku 2018 r. został wybrany na radnego sejmiku śląskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 21 listopada 2018 r. powołany do zarządu województwa.

W 2018 r. został sklasyfikowany na 12. miejscu listy 50 najbardziej wpływowych prawników w rankingu Dziennika Gazety Prawnej.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
22.05.2020 15:48 Jolanta Żuk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Michał Gzowski/ Ministerstwo Środowiska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Michał Woś 1.0 22.05.2020 15:48 Jolanta Żuk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}