Minister Środowiska zaprasza do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 30 maja - 5 czerwca

Rozpoczęły się przygotowania do czwartej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week), ogólnoeuropejskiej akcji, której głównym zadaniem jest inicjowanie działań promujących i wspierających stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich jego aspektach oraz wdrażanie Agendy 2030 wraz z jej Celami Zrównoważonego Rozwoju.

Inicjatywa jest skierowana do obywateli i podmiotów zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego, m.in. agencji rządowych, samorządów, ośrodków badawczych, instytucji edukacyjnych, muzeów, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju (ESDW), należy zaproponować działanie, które swoim zakresem obejmie co najmniej jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju – gospodarczy, społeczny lub środowiskowy. Pomysł na konferencję, wystawę, projekt filmowy, działanie społeczne, inicjatywę biznesową, projekt edukacyjny itp. należy zarejestrować na europejskiej platformie ESDW, a następnie zrealizować w trakcie ESDW, czyli od 30 maja do 5 czerwca 2019 roku.

To już piąta odsłona tej inicjatywy, w której Polska zawsze brała aktywny udział. Tegoroczna edycja ESDW jest po raz trzeci poświęcona promowaniu działań związanych z wdrażaniem 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030.

pdf List ministra Henryka Kowalczyka

0.2MB

doc Ulotka promująca ESDW

0.43MB

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 02.04.2019 16:07
Osoba publikująca: Agata Kubel-Grabau
Zmodyfikowano: 02.04.2019 16:07
Osoba modyfikująca: Agata Kubel-Grabau