W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Święta Lasu i 95-lecia Lasów Państwowych

29.05.2019

Minister środowiska Henryk Kowalczyk, wiceminister środowiska Małgorzata Golińska i dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny wzięli udział w Ogólnopolskim Święcie Lasu oraz centralnych obchodach 95-lecia Lasów Państwowych w Łochowie. Uroczystość leśników uświetniła swoją obecnością również Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk

To doniosłe wydarzenie było okazją do spotkania wielu osób zasłużonych dla leśnictwa, a także przyjaciół lasu, społeczników, naukowców, którzy od zawsze stawali w obronie polskiej tożsamości i tradycji jaką jest 95-letnie istnienie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Leśnicy są gwarancją, że ochrona przyrody w Polsce jest skuteczna. Forma zrównoważonej gospodarki leśnej została skutecznie sprawdzona przez niemal sto lat działania Lasów Państwowych – mówił minister Henryk Kowalczyk.

Minister Kowalczyk przypomniał również jak istotna rolę pełnią lasy w naszym społeczeństwie. Zarówno tą społeczną, edukacyjną jak i gospodarczą. Szczególnie w trakcie szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach rola lasów była mocno podkreślana ze względu na pochłanianie CO2 i przyczynianie się do ochrony klimatu.

W trakcie obchodów minister Henryk Kowalczyk i wiceminister Małgorzata Golińska wręczyli odznaczenia resortowe oraz pamiątkowe kordelasy dla zasłużonych leśników. Na szczególne wyróżnienia i pochwały zasłużyli leśniczowie i podleśniczowie z terenów poklęskowych np. z Nadleśnictwa Rytel.

Składam najserdeczniejsze podziękowania leśnikom za wkład i codzienny trud. Jestem dumny, że jako minister środowiska mogę nadzorować Lasy Państwowe. Jesteście Państwo wzorem jak należyw sposób odpowiedzialny dbać o dobro polskiej przyrody – powiedział minister środowiska.

Podczas obchodów odczytano również listy gratulacyjne od najważniejszych osób w Państwie – Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów oraz Marszałków Sejmu i Senatu. Z okazji jubileuszu posadzono również pamiątkowy dąb poświęcony przez Papieża Franciszka.

Zdjęcia (8)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
30.05.2019 15:31 Agata Kubel-Grabau
Pierwsza publikacja:
30.05.2019 15:31 Agata Kubel-Grabau