W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odznaczenia honorowe dla pilotów gaśniczej floty powietrznej za akcję nad Biebrzą

20.07.2020

odzn3

Minister Środowiska 20 lipca 2020 r. wręczył medale „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” ośmiu pilotom samolotów typu Dromader i śmigłowców Mi-2 oraz airbus AS350, biorących udział w akcji gaśniczej nad Biebrzą. Jest to wyraz najwyższego uznania dla ich profesjonalizmu i zaangażowania.

Podczas uroczystości w Brynku została również podpisana umowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Katowicach. Gwarantuje ona dofinansowanie lotów floty gaśniczej w Lasach Państwowych. Dotacja opiewa na kwotę 357 tys. złotych.

Lasy Państwowe przeznaczają 100 mln złotych rocznie na ochronę przeciwpożarową, w tym 30 mln złotych na gaśniczą flotę powietrzną. Działania te ograniczają skutki pożarów
w środowisku naturalnym.