„Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich” - podsumowanie

Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich - na zdjęciu m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, minister środowiska Henryk Kowalczyk, wiceminister Małgorzata Golińska

22 maja w Belwederze odbyło się spotkanie podsumowujące cykl konferencji „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich” – Mieszkańcy obszarów wiejskich potrzebują rozwoju infrastruktury, dostępu do dobrej edukacji, do szerokopasmowego internetu, krótko mówiąc: potrzebują stworzenia takich warunków, by móc konkurować pod względem jakości życia z mieszkańcami dużych miast – mówił Prezydent RP Andrzej Duda. W spotkaniu wzięli udział minister środowiska Henryk Kowalczyk i wiceminister Małgorzata Golińska.

- Niniejsza inicjatywa jest niezwykle istotna, pokazuje jakie działania podejmujemy w celu podniesienia jakości życia mieszkańców polskiej wsi – podkreślił minister Kowalczyk. Podczas spotkania szef resortu środowiska wskazał na niezwykle istotne dla mieszkańców obszarów wiejskich działania w ramach programu Czyste Powietrze i podziękował samorządowcom za wskazówki dotyczące usprawnienia programu, które pojawiły się w czasie cyklu konferencji. – Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – zauważył. – Złożono już blisko 53 tys. wniosków, wiele z nich pochodzi właśnie z od mieszkańców wsi, którzy starają się o termomodernizację budynków czy wymianę przestarzałych kotłów.

O konferencji

Cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”, zorganizowanych z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, to projekt, którego celem była prezentacja podejmowanych przez państwo działań służących podniesieniu jakości życia mieszkańców polskiej wsi. To również okazja do wspólnej dyskusji z samorządowcami, którzy mieli możliwość przedstawienia swoich propozycji i postulatów. W przedsięwzięcie zaangażowało się trzynaście ministerstw, w tym Ministerstwo Środowiska, oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich, fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich, fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 23.05.2019 09:34
Osoba publikująca: Agata Kubel-Grabau
Zmodyfikowano: 23.05.2019 09:41
Osoba modyfikująca: Agata Kubel-Grabau