W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prezes Zarządu NFOŚiGW złożył rezygnację

12.02.2019

Dziś zebrała się Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podczas której minister środowiska Henryk Kowalczyk poinformował o przyjęciu rezygnacji ze stanowiska Prezesa Zarządu Kazimierza Kujdy. Jednocześnie zawnioskował o uruchomienie procedury konkursowej w sprawie powołania nowego Prezesa Zarządu NFOŚiGW.

minister środowiska Henryk Kowalczyk

Przyjąłem rezygnację ze stanowiska Prezesa Zarządu NFOŚiGW Kazimierza Kujdy. Jednocześnie zawnioskowałem o uruchomienie procedury konkursowej – poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Po przeprowadzeniu pełnej procedury konkursowej i przedstawieniu na wniosek Rady Nadzorczej kandydatów spełniających wszystkie ustawowe wymagania podejmę decyzję w sprawie powołania nowego Prezesa Zarządu NFOŚiGW – dodał minister.

Doceniam dotychczasową merytoryczną pracę Pana Prezesa Kujdy w Funduszu i jego ogromne zaangażowanie w realizację wielu projektów na rzecz ochrony środowiska – podkreślił minister Kowalczyk.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prezes Zarządu Narodowego Funduszu będzie powołany przez ministra właściwego do spraw środowiska, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Zdjęcia (2)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
12.02.2019 15:51 Małgorzata Czeszejko-Sochacka
Pierwsza publikacja:
12.02.2019 15:51 Małgorzata Czeszejko-Sochacka