Wiceminister Kurtyka wspiera Chile w przygotowaniach do COP25

Minister Michał Kurtyka

Konsultacje między polską a chilijską prezydencją Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to główny cel wizyty wiceministra Michała Kurtyki w Chile. Delegacja do Santiago odbyła się w dniach od 2 do 5 marca 2019 r.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Michał Kurtyka w ramach przygotowań do kolejnej Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, spotkał się z minister środowiska Chile Carolina Schmidt - przyszłą prezydent COP25.

Bardzo dziękuję za poparcie działań polskiej prezydencji podczas COP24. To zaangażowanie pokazuje, że przeciwdziałanie zmianom klimatu jest dla naszych krajów tak samo ważnym tematem – podkreślił wiceminister Kurtyka.

Mam nadzieję, że fakt, iż Chile przejmie prezydencję nad Konferencją Stron od Polski, zacieśni naszą współpracę nie tylko na gruncie polityki klimatycznej, ale również w innych obszarach. Jestem przekonany, że COP25, który niebawem odbędzie się w Santiago będzie sukcesem negocjacyjnym i organizacyjnym- dodał.

Wiceminister Kurtyka podczas wizyty w Santiago odbył szereg spotkań bilateralnych dotyczących przygotowań do COP25. Rozmawiał m.in. z ministrem spraw zagranicznych Roberto Ampuero, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Górnictwa Pablo Terrazasem, dyrektorem wykonawczym CONAF (ang. National Forest Corporation – Lasy Państwowe) Jose Manuelem Reboledo, a także z intendent regionu metropolitalnego Santiago, Karlą Rubilar. Prezydent COP24 odwiedził też należącą do spółki KGHM kopalnię miedzi Sierra Gorda, w której przedstawiono ekologiczne rozwiązania wykorzystywane przy wydobyciu surowców. Ponadto wraz z potomkami Ignacego Domeyki wspominał tę ważną postać dla historii obu krajów - Polski i Chile.

Minister Michał Kurtyka w Chile
Minister Michał Kurtyka w Chile
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 06.03.2019 13:31
Osoba publikująca: Anna Kneć
Zmodyfikowano: 06.03.2019 13:31
Osoba modyfikująca: Anna Kneć