W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Kurtyka wspiera Chile w przygotowaniach do COP25

06.03.2019

Konsultacje między polską a chilijską prezydencją Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to główny cel wizyty wiceministra Michała Kurtyki w Chile. Delegacja do Santiago odbyła się w dniach od 2 do 5 marca 2019 r.

Minister Michał Kurtyka

Sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Michał Kurtyka w ramach przygotowań do kolejnej Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, spotkał się z minister środowiska Chile Carolina Schmidt - przyszłą prezydent COP25.

Bardzo dziękuję za poparcie działań polskiej prezydencji podczas COP24. To zaangażowanie pokazuje, że przeciwdziałanie zmianom klimatu jest dla naszych krajów tak samo ważnym tematem – podkreślił wiceminister Kurtyka.

Mam nadzieję, że fakt, iż Chile przejmie prezydencję nad Konferencją Stron od Polski, zacieśni naszą współpracę nie tylko na gruncie polityki klimatycznej, ale również w innych obszarach. Jestem przekonany, że COP25, który niebawem odbędzie się w Santiago będzie sukcesem negocjacyjnym i organizacyjnym- dodał.

Wiceminister Kurtyka podczas wizyty w Santiago odbył szereg spotkań bilateralnych dotyczących przygotowań do COP25. Rozmawiał m.in. z ministrem spraw zagranicznych Roberto Ampuero, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Górnictwa Pablo Terrazasem, dyrektorem wykonawczym CONAF (ang. National Forest Corporation – Lasy Państwowe) Jose Manuelem Reboledo, a także z intendent regionu metropolitalnego Santiago, Karlą Rubilar. Prezydent COP24 odwiedził też należącą do spółki KGHM kopalnię miedzi Sierra Gorda, w której przedstawiono ekologiczne rozwiązania wykorzystywane przy wydobyciu surowców. Ponadto wraz z potomkami Ignacego Domeyki wspominał tę ważną postać dla historii obu krajów - Polski i Chile.

Zdjęcia (2)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
06.03.2019 13:31 Anna Kneć
Pierwsza publikacja:
06.03.2019 13:31 Anna Kneć