W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Mazurek na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej

12.06.2019

Podczas właśnie zakończonego szczytu ministrów ds. środowiska krajów Grupy Wyszehradzkiej V4 poruszono kwestie metod ochrony owadów zapylających oraz zagadnienia związane z korzystnymi rozwiązaniami dla systemu gospodarki odpadami.

Environmental Ministers Meeting V4

Ochrona owadów zapylających

Ze względu na wagę zapylania dla produkcji żywności i zachowania bioróżnorodności Polska popiera inicjatywy mające na celu ochronę pszczół i innych owadów zapylających.

Chciałbym z pełną stanowczością podkreślić, że polski resort środowiska podejmuje wiele działań na rzecz ochrony owadów zapylających w tym pszczół. W parkach narodowych są utrzymywane i odtwarzane ekosystemy nieleśne. Podnosi się też stopień kwiecistości łąk - powiedział wiceminister Sławomir Mazurek. 

Zastosowanie Circural Economy w gospodarce państw V4

Kraje Grupy Wyszehradzkiej wraz z zaproszonymi przedstawicielami Bułgarii i Rumunii zaprezentowały obecne rozwiązania w krajowych systemach gospodarki. W Polsce obecnie rozważane są różne rozwiązania w ramach systemu gospodarki odpadami w tym również np. wprowadzenie systemu kaucyjnego na wybrane rodzaje opakowań.

Celem przyjętych rozwiązań w ramach systemu gospodarki odpadami będzie upowszechnianie efektywnego surowcowego wykorzystywania odpadów z tworzyw sztucznych poprzez recykling i wprowadzenie zastosowań zasad Circural Economy - mówił wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. 

Wiceminister Mazurek zapewnił jednocześnie, że unijny zakaz wprowadzenia do obrotu jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych zostanie niezwłocznie wprowadzony do polskiego prawa. 

Zdjęcia (3)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
12.06.2019 16:18 Jolanta Żuk
Pierwsza publikacja:
12.06.2019 16:18 Jolanta Żuk