Wizyta delegacji Wielkiej Brytanii w Ministerstwie Środowiska

Sławomir Mazurek i Mark Field

Plany polskiej Prezydencji po COP24, Globalne Forum dotyczące elektormobilności i program Czyste Powietrze – to niektóre z tematów, jakie poruszyli wiceministrowie Polski i Wielkiej Brytanii: środowiska Sławomir Mazurek i spraw zagranicznych Mark Field.

Głównym rezultatem COP24 był bez wątpienia Pakiet katowicki (Katowice Rulebook). – Polskiej Prezydencji udało się osiągnąć ambitny kompromis co do zasad wdrażania Porozumienia paryskiego. Uwagi nadal wymagają negocjacje dotyczące Art.6. Mamy nadzieję na zaangażowanie Wielkiej Brytanii w tej kwestii – powiedział wiceminister Mazurek.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska wspomniał również o deklaracji o Partnerstwie na rzecz elektrobilności, przygotowanej we współpracy z Wielką Brytanią. Deklarację w imieniu polskiego rządu ogłosił podczas COP24 premier Mateusz Morawiecki. – Raz jeszcze dziękujemy za wsparcie w projekcie „Driving Change Together – Katowice Partnership for Electromobility”. Partnerstwo na rzecz elektromobilności pozostaje jednym z najważniejszych priorytetów dla nas, jako Prezydencji COP24 i będziemy kontynuować jego operacjonalizację w ciągu najbliższych kilku miesięcy – zadeklarował. Do porozumienia mogą dołączać kolejne państwa, regiony i miasta, a także firmy i organizacje pozarządowe.

Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę i wszelkie inicjatywy w zakresie elektromobilności. Również w ramach Globalnego Forum Elektromobilności, które Polska będzie organizować jesienią tego roku – zapowiedział wiceminister Mazurek.

Przy okazji rozmowy na temat zmian klimatu oraz poprawy jakości powietrza Sławomir Mazurek przedstawił rozmówcy program „Czyste Powietrze”. – Wpływ na nieodpowiednią jakość powietrza w naszym kraju ma przede wszystkim zjawisko niskiej emisji, pochodzącej z procesów spalania paliw w sektorze bytowo-komunalnym w sezonie zimowym. Program będzie miał nie tylko znaczący wpływ na redukcję emisji zanieczyszczeń do powietrza, ale zwiększy również efektywność energetyczną domów jednorodzinnych – wyjaśnił wiceminister środowiska.

po środku: Sławomir Mazurek
po środku: Mark Field
od lewej: Sławomir Mazurek, Mark Field
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 24.01.2019 15:19
Osoba publikująca: Aleksandra Majchrzak-Kucharska
Zmodyfikowano: 06.02.2019 08:48
Osoba modyfikująca: Aleksandra Majchrzak-Kucharska