W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Znamy laureatów III edycji konkursu „Produkt w obiegu”

09.10.2019

Podczas gali rozpoczynającej tegoroczne targi POL-ECO SYSTEM w Poznaniu ogłoszono wyniki konkursu ministra środowiska „Produkt w obiegu”. Spośród 29 zakwalifikowanych do konkursu produktów jury wyłoniło trzech finalistów, a także przyznano trzy wyróżnienia.

Wyniki konkursu "Produkt w obiegu"

Konkurs „Produkt w obiegu” jest przeznaczony dla producentów, projektantów, dystrybutorów i usługodawców, którzy swoimi produktami lub projektami, wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wręczył nagrody oraz pogratulował zwycięzcom konkursu.

„Gratuluję wszystkim laureatom konkursu „Produkt w obiegu” za to, że swoimi produktami i projektami doskonale wpisują się w koncepcję GOZ. Chcemy, by takie dobre i innowacyjne rozwiązania były promowane i powielane przez innych” – powiedział minister środowiska.

Wyniki konkursu

Miejsce 1.

Firma: BeePack
Produkt: Woskowijki BeePack
Za koncept i stworzenie produktu wielokrotnego użytku w 100% z naturalnych materiałów, zastępującego powszechnie stosowane jednorazowe produkty z tworzyw sztucznych.

Miejsce 2.

Firma: Cosmetomat SP. Z O.O.
Produkt: Cosmetomat
Za nowatorską ideę dystrybutora kosmetyków i domowej chemii, znacząco ograniczającego wytwarzanie odpadów opakowaniowych.

Miejsce 3.

Firma: Marbet Sp. z o.o.
Produkt: Panele akustyczne Eclipse
Za udaną koncepcję nowego materiału wnętrzarskiego, wykorzystującego odpady tworzyw sztucznych.

Wyróżnienia:

Firma: Marbet Sp. z o.o
Produkt: Przeciwwaga Sultech stosowana w sprzęcie AGD
Za zastosowanie odpadów przemysłowych w produkcji sprzętu AGD.

Firma: Stella Pack S.A.
Produkt: Stella worki na śmieci do domowej segregacji odpadów  
Za wdrożenie produktu wykonanego w 100% z recyklatu, i za posiadanie produktu, który powinien być powszechny w tym sektorze rynku.

Firma: Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o.
Produkt: Frosch malinowy środek usuwający kamień
Za udane wdrożenie naturalnego produktu, zastępującego powszechnie stosowaną chemię gospodarczą i stosowanie opakowań w 100% z recyklatu.


Projekty wszystkich finalistów można oglądać podczas targów POL-ECO SYSTEM. Konkurs „Produkt w obiegu” organizowany był przez Ministerstwo Środowiska, a sfinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcia (9)