W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
UdSC FAMI

Remont ośrodka w Lininie nr 18/1-2015/BK-FAMI

Projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji “Bezpieczna przystań”

Informacje ogólne o projekcie

W ramach projektu zrealizowano remont w ośrodku własnym Urzędu do Spraw Cudzoziemców w Lininie. Prace remontowe, były uzasadnione stanem infrastruktury ośrodka w Lininie. Zakres prac został określony na podstawie koncepcji remontowej, która wynikała z ekspertyzy technicznej dotyczącej poszczególnych obiektów na terenie placówki, dokument został przygotowany przez firmę zewnętrzną. W ramach ekspertyzy określono zakres prac, który był niezbędny do osiągnięcia zakładanego celu, jakim jest poprawa komfortu zakwaterowania cudzoziemców w ośrodku w Lininie oraz odpowiednie utrzymanie infrastruktury kwaterunkowej. Na terenie ośrodka w Lininie znajdują się dwa budynki mieszkalne (nr 29 i nr 30) oraz kilka budynków usługowych (administracja, ambulatorium, kuchnia ze stołówką, itp.). Wszystkie zostały wybudowane w latach 70-80 ubiegłego wieku i wszystkie w podobnym stopniu nosiły znamiona wyeksploatowania. Zużycie obiektów dotyczy całego zakresu budowlano-instalacyjnego (poza przeprowadzonym wcześniej remontem instalacji oraz wykończenia wnętrz w budynku kuchni ze stołówką). Jedną ze szczególnie istotnych kwestii było dostosowanie obiektów do aktualnych przepisów technicznych, w szczególności w zakresie wymogów przeciwpożarowych – istniejąca instalacja pożarowa nie spełnia aktualnych wymagań technicznych. Celowe było również ograniczenie wysokich strat energetycznych związanych z przestarzałą technologią ciepłowniczą.

Założenia projektu

W ramach projektu przeprowadzono m.in. następujące prace:

– w zakresie remontu budynku nr 30 zostały zrealizowane: modernizacja oświetlenia oraz instalacji elektrycznej, remont instalacji sanitarnych wraz z urządzeniami sanitarnymi i armaturą, instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz ciepła technologicznego na parterze, I, II i III  piętrze budynku, remont dachu, remont elewacji, rozbiórka i wymiana okładzin schodów zewnętrznych wejść do budynku, remont zadaszeń nad wejściami do budynku, remont balustrady i pochylni dla niepełnosprawnych, udrożnienie kanałów wentylacji grawitacyjnej i wymiana kratek. Remont wnętrz obejmował m.in. ogólnodostępne pralnie, łazienki, kuchnie dla cudzoziemców, korytarze, oraz klatki schodowe. W ramach remontu zostały również pomalowane pokoje mieszkalne oraz wymienione drzwi wewnętrzne w remontowanych pomieszczeniach oraz zostało wykonane dodatkowe wyjście ewakuacyjne w sali przedszkolnej. Część pomieszczeń na parterze została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zwiększono efektywność energetyczną obiektu, m.in. poprzez wykonanie wentylacji mechanicznej, wymianę  stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę grzejników, wymianę oświetlenia na źródła LED itp.

– w zakresie remontu systemu sygnalizacji pożaru, która nie spełniała aktualnych wymogów technicznych, zrealizowano jej wymianę w budynkach mieszkalnych, pomocniczych (kuchnia żywienia zbiorowego, ambulatorium) oraz administracyjnych.

– zamontowano także wodomierzy i ciepłomierzy w budynkach nr 29 oraz 30.

Pozostałe informacje

Czas realizacji: 1 sierpnia 2016 r. – 31 grudnia 2023 r.

Całkowity budżet projektu: 6 933 857,64 PLN

Wartość współfinansowania ze środków FAMI: 5 200 393,23 PLN

{"register":{"columns":[]}}