W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsulat Generalny RP w Chicago wznawia od dnia 8 czerwca 2020 r. przyjmowanie interesantów w sprawach paszportowych

04.06.2020

Biorąc pod uwagę stopniowe znoszenie restrykcji nałożonych przez władze Miasta Chicago a związanych z pandemią COVID-19, Konsulat Generalny RP w Chicago od dnia 8 czerwca 2020 r. wznowił przyjęcia interesantów w sprawach paszportowych w ograniczonym zakresie. ( AKTUALIZACJA 30 września 2020 r. )

Grafika z napisem: pilny komunikat Konsulatu Generalnego RP w Chicago z logo konsulatu

W pierwszej kolejności urząd przyjmuje interesantów, których wizyty zostały uprzednio odwołane.

Od dnia 1 października 2020 r. uruchamia dodatkowe terminy wizyt paszportowych, na które można zapisać się poprzez stronę www.e-konsulat.gov.pl .
Terminy będą udostępniane od poniedziałku do piątku o godz. 09.00 oraz 16.00.

Dodatkowo zachęcamy Państwa do regularnego odwiedzania strony e-konsulat:
www.e-konsulat.gov.pl ponieważ wiele osób rezygnuje z wizyty paszportowej w ostatniej chwili,
co umożliwia zapisy nawet z dnia na dzień.

Jeżeli nie mogą pojawić się Państwo na wizycie lub udało się Państwu zarezerwować wcześniejszy termin uprzejmie prosimy o samodzielne anulowanie wizyty poprzez system e-konsulat:
www.e-konsulat.gov.pl i umożliwienie tym samym zapisu innym zainteresowanym osobom.

Jednocześnie informujemy, że na wizytę paszportową zostaną przyjęte wyłącznie osoby, które są zarejestrowane w systemie e-konsulat.

W sprawach bardzo pilnych i udokumentowanych prosimy o kontakt e-mailowy z Wydziałem Ruchu Osobowego na adres: chicago.passport-visa@msz.gov.pl lub telefoniczny (+1 312 337 81 66 wewnętrzny 1 lub 2).

Z uwagi na wymogi sanitarne oraz obowiązek zachowania dystansu społecznego, uprzejmie prosimy o punktualne przybycie na wizytę. Spóźnienia będą skutkowały anulowaniem umówionej wizyty.

W trakcie wizyty prosimy o:

• używanie masek lub innej osłony ust i nosa przez cały czas wizyty na terenie urzędu. W trakcie wizyty zostaną Państwo poproszeni o chwilowe zdjęcie osłony celem dokonania identyfikacji;

•przybycie na wizytę bez osób towarzyszących (z wyłączeniem osób towarzyszących małoletnim lub niepełnosprawnym);

•dezynfekcję rąk przed podejściem do „okienka” (przy wejściu do urzędu dostępny będzie pojemnik z płynem dezynfekcyjnym oraz chusteczki dezynfekujące do czytników biometrycznych);

•posiadanie własnego długopisu w przypadku składania podpisu na dokumencie.

Jednocześnie zalecamy używanie rękawiczek ochronnych oraz zachowywanie bezpiecznej odległości w przypadku konieczności czekania na swoją kolej na zewnątrz budynku.

Osoby wchodzące na teren urzędu będą poddane standardowej procedurze sprawdzenia wnoszonych przedmiotów oraz będą poproszone o umożliwienie zmierzenia temperatury przez pracownika ochrony.

Wszystkie osoby składające wniosek paszportowy prosimy o bardzo dokładne przygotowanie dokumentacji przed przybyciem do urzędu, tj.: wypełnionego wniosku o wydanie paszportu oraz ewentualnych innych dokumentów (np.: uprawniających do zniżki), wraz z kopią. Rekomendujemy skorzystanie z możliwości odbioru wydanych paszportów drogą korespondencyjną (za dodatkową opłatą w wysokości 12 USD). Wniosek o przesłanie paszportu w załączeniu.

Przydatne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wszystkich aspektów działań konsulatu można znaleźć na stronie internetowej w dziale informacje konsularne.

Powyższe zmiany w organizacji pracy nie ograniczają dostępu do urzędu konsularnego obywatelom polskim w zakresie pomocy konsularnej, w sytuacjach nagłych, wymagających niezwłocznego działania lub interwencji konsula. Zdarzenia takie należy zgłaszać telefonicznie na numer Konsulatu +1 312 337 8166, a poza  godzinami urzędowania, na numer telefonu alarmowego +1 312 735 7772 oraz e-mailowo: chicago.kg.dyzurny@msz.gov.pl.

W pozostałych sprawach nadal obowiązują częściowo ograniczenia w przyjmowaniu interesantów. Szczegółowe informacje w aktualnościach.

Dziękujemy za Państwa zrozumienie.

Materiały

Wniosek przesłanie paszportu Chicago
FEDEX​_wniosek​_przesłanie​_paszportu​_Chicago.docx 0.02MB